Doğalgaz konforu Çatalca’da

Çatalca’da 3 mahalleye doğalgaz verilirken 9 mahalle için de planlanan yatırımlar tanıtıldı.

Doğalgaz konforu Çatalca’da
Doğalgaz konforu Çatalca’da
GİRİŞ 22.03.2017 14:28 GÜNCELLEME 22.03.2017 14:28

Çatalca’nın doğalgaz dağıtımını, geçen yılın Ağustos ayında devralan İGDAŞ, kısa sürede tamamladığı 86 kilometrelik hat yatırımıyla 3 mahalleye daha doğalgazı getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın katıldığı doğalgaz verme töreni, Çatalca’nın İhsaniye Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Ardından Çanakça Mahallesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısıyla, Çatalca’nın 9 mahallesini daha doğalgazla kavuşturacak 130 kilometrelik yatırım duyuruldu. 2017 sonunda İGDAŞ’ın Çatalca’daki boru hattı 309 kilometreyi ve toplam yatırımı da 57 milyon TL’yi bulacak.

Türkiye’nin en büyük doğalgaz dağıtım şirketi olan İGDAŞ, Çatalca’nın 3 mahallesine daha doğalgaz vermeye başladı. İGDAŞ, geçen yılın Ağustos ayında Çatalca’nın doğalgaz dağıtımını devraldığında sadece Elbasan, Ovayenice ve Çakıl mahallelerinin doğalgazı vardı. 2 Eylül 2016’da temeli atılan altyapı sisteminin tamamlanmasıyla İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahalleri de doğalgaza kavuştu. 21 Mart Salı günü Çatalca’nın İhsaniye Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle, 3 mahallenin doğalgazı verildi. Doğalgaz verme töreninin sembolü meşaleyi yakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, daha sonra geçtiği Çanakça Mahallesi’nde de, Çatalca’nın 9 mahallesini daha doğalgaza kavuşturacak 130 kilometrelik altyapı yatırımını vatandaşlara anlattı.

İGDAŞ, 2017  yılı sonuna kadar yapacağı yatırımla Çatalca’nın; Akalan, İzzettin, Gökçeali, Nakkaş, Kestanelik, Çanakça, Dağyenice, Subaşı ve Oklalı mahallelerine de doğalgaz verecek. 2017 yılında tamamlanacak bu altyapı sisteminin yatırım maliyeti 40 milyon TL olacak. Bu yatırımlar sonunda İGDAŞ’ın Çatalca’da toplam abone sayısının 58 bine ulaşacağı tahmin ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş törende yaptığı konuşmada; “bugüne kadar insan olan her yere hizmet götürmeyi kendimize şiar edindik. Çatalca ilçemizde de doğalgazı hızla yaygınlaştırıyoruz. Bu çerçevede bugün 3 mahallemiz doğalgazı kullanmaya başladı. 2017 yılı sonuna kadar 9 mahallemizde daha doğalgaz kullanılmaya başlanacak. Çatalca’da doğalgazsız mahalle kalmayacak. Doğalgaz, Çatalca ilçemize hayırlı olsun. Kullandıkça bizi de hayırla yad edersiniz. İGDAŞ’a da bu yatırımlarda gösterdiği fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

2016 yılında Çatalca’da doğalgaz dağıtımını devralarak İstanbul’un tamamını kapsama alanlarına dâhil ettiklerini vurgulayan İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çevik de konuşmasında, “2013 yılında, 9,5 milyon TL’lik yatırımla, Çatalca’ya 93 kilometrelik doğalgaz hattı yatırımı gerçekleştirmiştik. O tarihten beri Elbasan, Ovayenice ve Çakıl mahallelerinde doğalgaz vardı. Bugün, 3 mahalle daha ekledik, İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça’ya da doğalgazı getirdik.  Bu mahalleler için altyapı sistemimizin temelini, geçen yılın Eylül ayında atmıştık. Kısa sürede 7,5 milyon TL’lik yatırımla, 86 kilometrelik boru hattını tamamladık” dedi.

İGDAŞ’ın Çatalca’da yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirten Mehmet Çevik sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl, Çatalca’nın 9 mahallesine daha doğalgaz götüreceğiz. 130 kilometrelik bu hattı, 40 milyon TL’lik yatırımla hayata geçireceğiz ve bu yıl bitmeden çalışmaları tamamlayıp 9 mahallenin doğalgazını vereceğiz. Bu hat da tamamlandığında, Çatalca’ya toplam 57 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmiş olacağız.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan İGDAŞ’ın 6,2 milyon abonesi bulunuyor. Şirket, 2016 yılında yaklaşık 6 milyar metreküp doğalgazın güvenli ve kesintisiz bir şekilde dağıtımını gerçekleştirdi. İGDAŞ, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin sıralandığı Fortune 500 Listesi’nde, 28’inci sırada yer alıyor. Bağımsız araştırma şirketlerinin yaptığı anket çalışmalarına göre, müşteri memnuniyetinde yüzde 96 gibi rekor bir oranı yakalayan İGDAŞ, Kalder tarafından verilen Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü’ne sahip.

ETİKETLER
İBB
YAZDIR