Bu daireleri görmenin bedeli bile 900 bin dolar

Dünyada emlak fiyatlarının en yüksek olduğu kent olan Hong Kong'da, yeni inşa edilen evleri almak isteyenler evleri gezmek için 1 milyon dolar ödüyor.

Bu daireleri görmenin bedeli bile 900 bin dolar
Bu daireleri görmenin bedeli bile 900 bin dolar
GİRİŞ 20.11.2017 14:34 GÜNCELLEME 20.11.2017 14:34
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Dünyada emlak fiyatlarının en yüksek olduğu kent olan Hong Kong`da, yeni inşa edilen lüks bir komplekste ev almak isteyenler, sadece evi gezmek için 1 milyon doları gözden çıkarmak zorunda.

Hong Kong'un kent merkezinde, plazaların yükseldiği bölgede yeni inşa edilen Victoria Harbor kompleksindeki daireleri gezmek isteyenlerin, yaklaşık 1 milyon dolarlık depozitoyu ödemek zorunda olduğu belirtildi.

 


CNNMoney'nin haberine göre, emlakçılar Victoria Harbor manzaralı daireleri görmek isteyenlerden 7 milyon Hong Kong doları (900 bin dolar) istiyor. Depozito olarak ödenen ve evin satın alınmaması halinde bir kısmı geri verirken bu para karşılığında, evin talipleri için dairede 90 dakikalık bir gezi düzenleniyor.

Depozitoyu ödeyen bu kişiler, daha sonra dairelere sahip olabilmek için açık arttırmada yarışıyor.

2009'DAN BU YANA KONUT FİYATLARI YÜZDE 170 ARTTI

Fiyatıyla Hong Kong'da konut fiyatlarındaki patlamanın geldiği noktayı gösteren lüks kompleks, kentin en büyük müteahhidi olan Sun Hung Kai Properties tarafından inşa edildi. 

Genişliği 1.200 ila 1600 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak aynı bölgedeki benzer daireler, bu ay 8,5 milyon dolara alıcı bulmuştu.

Hong Kong Bölge Konseyi üyesi Paul Zimmerman, "Bu durum kentteki emlak sektörünün nasıl bir noktaya ulaştığını gösteriyor" dedi.

Hong Kong'da konut fiyatlarının, son yıllarda düşük faiz oranları ve Çin'den para akışı nedeniyle hızla artması dikkat çekiyor.

Kentte 2009'dan bu yana konut fiyatlarının yüzde 170 oranında arttığı belirtiliyor.

Resmi istatistiklere göre, Hong Kongluların yaklaşık yüzde 20'si ise yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

YORUMLAR 1
  • adem 4 yıl önce Şikayet Et
    ya çok paraları var yarda aptallar başka ne denir bu işe hapis kutucuklarında içinde yaşamak.
    Cevapla