İskanı bulunmayan binadaki eczacıya şok!

Hazırlanan yeni yönetmelik taslağına göre, ilçelerde, kasabalarda ve beldelerde imar planı yapılmayan yerlerde ya da iskan ruhsatı olmayan dükkanlardaki eczanelere 18 ay süre verildi.

İskanı bulunmayan binadaki eczacıya şok!
İskanı bulunmayan binadaki eczacıya şok!
GİRİŞ 19.11.2012 07:25 GÜNCELLEME 19.11.2012 16:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, hazırlanan yeni yönetmelik taslağına göre, ilçelerde, kasabalarda ve beldelerde imar planı yapılmayan yerlerde ya da iskan ruhsatı olmayan dükkanlarda yıllarca önce açılmış eczanelerin 18 ay sonunda kapanacağını duyurdu.

Saydan, düzenlediği basın toplantısında, bu konuda sağlık bakanlığı'na bir yazı yazdıklarını ve 24 bin eczaneden kaç tanesinin bu nedenle kapanma ihtimali bulunduğunu sorduklarını söyledi. Saydan, "Böyle bir istatistiğin Bakanlıkta da olmadığını öğrendik; ancak hala yanıt bekliyoruz" dedi. Saydan şöyle devam etti:

İLÇE DIŞINA İZİN TEK SEFERLİK

"Taslakta yer alan madde ile eczanesini kapatan kişinin ilçe içinde istediği kadar dolaşmasına imkan tanınırken, ilçe dışında sadece bir kez eczane açma hakkının bulunması pek çok eczacıyı mağdur edecektir. Çünkü eczacıların çoğu kirada. Bazen bir sokak sonrası başka ilçenin sınırlarına giriyor. Bu ciddi bir soruna neden olacak. Aynı taslak metinde devletimiz eczacılardan bıkmış olacak ki devlet hastanelerinde eczacı bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. 2013 yılında eczacılık fakültelerine girecek kişiler şartları bilerek işe başlayacaklar. Oysa diplomalı eczacılar maalesef maç başladıktan sonra kural değişimine maruz kalıyor. Böyle bir kısıtlamayı kabul etmiyoruz."

YORUMLAR 2
  • alat asim 11 yıl önce Şikayet Et
    iskan verilsin o zaman!. nasıl deprem riski olan binalar yenileniyor ise, binada ne eksikse yaptırılsın ve borçlandırılsın. iskansız bina niye bekletiliyor ki? herkese 18 ay verilsin, kasabın manavın, dairede oturanın neyi eksik?
    Cevapla
  • serdar kıran 11 yıl önce Şikayet Et
    ne yani . eczacının bulunduğu binada isgan yoksa o eczacıya ruhsat verilmeyecekmi eğer öyleyse istanbul içinde bitane eczane kalmaz deprem öncesi ytapılan binaların hangisinde isgan var gerçi hoş depremden sonra yapılan binaların çoğundada isgan yokya
    Cevapla