İstanbul'a İzmir eli değecek

Gediz Üniversitesi Mimarlık Bölümü, bu kez İstanbul'da bir başarıya imza attı.

İstanbul'a İzmir eli değecek
İstanbul'a İzmir eli değecek
GİRİŞ 03.10.2013 14:00 GÜNCELLEME 03.10.2013 14:00

Araştırma görevlileri Selma Uslusoy Şenyurt, Bilge Müge İçmeli, Göze Bayram ve Zeynep Yalman, Kadıköy'ün kıyıda köşede kalmış yerlerini canlandırıp yaşama kazandırmak amacıyla düzenlenen Tasarım Atölyesi Kadıköy'e katıldı. Gedizli genç akademisyenler Kadıköy Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Kentsel Strateji işbirliğiyle düzenlenen organizasyonda tasarımlarıyla ses getirdi ve iki ödül kazandı.

Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Erkarslan, büyük beğeni toplayan projelerle İstanbul'a İzmirli mimarların elinin değeceğini söyledi. Erkarslan, “80 ekip arasından arkadaşlarımızın öne çıkması, üniversitemizde büyük sevinç oluşturdu. Kadıköy, kolay uygulanabilir ve düşük maliyetli bu özel tasarımların hayata geçirilmesiyle ayrı bir güzellik kazanacak. Gediz Üniversitesi olarak ülkemizin her noktasına mimari çözümlerle katkıda bulunmayı, yaşam alanlarımızı iyileştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Gediz Üniversitesi'nin Kadıköy için hazırladığı projelerden biri de Güvercinli Kavşak'a ilişkin. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bu noktaya, renklendirilmiş su borularıyla üst örtü yapılacak. Buraya adını veren güvercinlere de yuva olacak düzenleme, bölgeye ayrı bir renk ve hareket katacak.

KAYNAK: CİHAN