Dünyaca ünlü mimar İstanbul'da

‘Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı’na dünyaca ünlü konuk.

Dünyaca ünlü mimar İstanbul'da
Dünyaca ünlü mimar İstanbul'da
GİRİŞ 20.10.2014 17:52 GÜNCELLEME 20.10.2014 17:52

İSKİD tarafından tasarımda iklimlendirme ile ilgili sorunları masaya yatırmak amacıyla, 22 Ekim Çarşamba günü YEM’de düzenlenecek ‘Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı’

sektörün önde gelen temsilcileri ve yüzlerce mimarı buluşturmaya hazırlanıyor. Londra’da Harvard Tasarım Enstitüsü ve New York’ta Cooper Union eğitimi alan ve dünyaca ünlü projelere imza atan Fransız mimar  Michel Mossessian da konferansa katılmak için ilk kez İstanbul’a geliyor.

İklimlendirme - Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenmesi planlanan ‘Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı’nın ilk ayağı, 22 Ekim Çarşamba günü, sektörün önde gelen temsilcileri ve yüzlerce mimarın katılımıyla İstanbul Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleşecek. Konferansın moderatörlüğünü başarılı sunucu Metin uca yapacak.

İnsanların konforunu ve sağlığını doğrudan etkileyen doğru iklimlendirme sistemlerinin konuşulacağı konferansa ünlü Fransız mimar  Michel Mossessian da katılacak. Londra’da Harvard Tasarım Enstitüsü ve New York’ta Cooper Union eğitimi alan ve Bürüksel’de NATO Genel Müdürlüğü, Barselona’da Villa Olympica Barcelona, Londra’da Broadgate ve Carmine Building, Fas’ta Place Lalla Yeddouna gibi dünyaca ünlü projelere imza atan Fransız mimar, ‘Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı’ için ilk kez İstanbul’a gelecek.

Yeni yaklaşımlar, sürdürülebilir mimari ve yeni bina teknolojilerini ön planda tutuğu çalışmalarıyla dünya standartlarında projeleriyle dikkat çeken  Michel Mossessian konferansta, mimaride yeni trendler ve konforlu, sağlıklı, nefes alan, doğru iklimlendirme sistemleri olan binalar için atılması gereken adımlar hakkında bir konuşma gerçekleştirecek.

Amaç nefes alan binalar yaratmak

Konferansta Systemair HSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural Eroğlu’nun yanı sıra Avcı Architects Kurucusu Mimar Selçuk Avcı, Çinici Mimarlık Ortağı Mimar Can Çinici, GN Mühendislik Genel Müdürü Gürkan Görgün ve Tahincioğlu Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Yezdan Kanaat “Nefes Alan Mekanlar için Mimari Tasarımda İklimlendirme” konusunda görüşlerini paylaşacak.

Ana amacı binaların konforunu doğrudan etkileyen iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin en uygun kullanımını irdelemek olan ‘Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı’ ile ayrıca; yapılar henüz mimari proje
konsept tasarımı aşamasında iken mimarların, mekanik tasarımcılarla bir araya gelmesini sağlamak ve böylece nefes alan binalar yaratmak da hedefleniyor.

YAZDIR