Gaziosmanpaşa'da dev ihale

TOKİ İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'ndeki arsalarını dün ihaleye çıkardı.

Gaziosmanpaşa'da dev ihale
Gaziosmanpaşa'da dev ihale
GİRİŞ 30.06.2016 09:49 GÜNCELLEME 30.06.2016 09:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'ndeki arsalarını dün ihaleye çıkardı. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında yer alan iki parsel için düzenlenen ihalenin ilk oturumu kıran kırana geçti.

Aralarında Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul- Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı'nın bulunduğu sekiz firma teklif verdi. Ral Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, yüzde 18 yani 26.9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. Önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazananı belli olacak. Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ'ye verecek. İhaledeki 6 bin 619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alana sahip.

YERİNDE DÖNÜŞÜM

TOKİ Başkanı Ergün Turan, alt ve orta gelire yönelik konutlar yapabilmek için gelir getirici projelere devam ettiklerini belirterek, bu arsada yapılacak işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağını söyledi. Turan, "Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıyoruz" diye konuştu.

8 FİRMA TEKLİF VERDİ

TOKİ 'nin ihaleye çıkardığı arsalar, TEM otoyolu üzerinde önemli bir lokasyonda bulunuyor. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında, Tem Point projesine komşu konumda yer alan arsa, Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi'ne de yakınlığıyla dikkat çekiyor. Yapılan projeler ve kentsel dönüşümün yoğun yaşandığı bölgede bulunan arsanın ihalesine katılmak için 20 firmanın daha dosya aldığı öğrenildi. Teklif veren firma sayısı ise 8'de kaldı.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
emlak haber
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • trafik çilesi 5 yıl önce Şikayet Et
    Yapın yapın. Her yere beton yapın. En çok 10 sene sonra hepimiz yana yana gebericez bu istanbulda merak etmeyin..
    Cevapla