FETÖ'nün binlerce taşınmazı kamuda!

FETÖ'nün milletten topladığı paralarla aldığı taşınmazlar kamuya kaydediliyor. Bin 300 adetinin hazineye devrinin yapıldığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün binlerce taşınmazı kamuda!
FETÖ'nün binlerce taşınmazı kamuda!
GİRİŞ 03.08.2016 15:50 GÜNCELLEME 03.08.2016 16:06
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

15 Temmuz kalkışmasıyla Türkiye tarihinin en büyük ihanetine imza atan FETÖ'nün milletten topladığı paralarla aldığı taşınmazlar devlete aktarılıyor. Yenişafak'tan Cahit Saraçoğlu'nun haberine göre, Hükümetin çıkardığı kanun hükmünde kararnameyle Türkiye'deki bütün mal varlıklarının hazineye devrini kararlaştırdığı FETÖ'ye ait olduğu tespit edilen taşınmazların tesbiti için yapılan çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne bütün kurumlar terör örgütünün taşınmazlarının envanterini çıkardı. Örgüte ait üniversite, yurt, okul, hastahane ve arsalar hazineye devredildi.

GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞILIYOR

İlgili kurumların 2 haftaya yakın bir süredir gece 03:00'lere kadar yaptıkları çalışmalar sonucunda FETÖ'nün Türkiye genelindeki taşınmazlarının bin 300 adetinin hazineye devrinin yapıldığı ortaya çıktı. Söz konusu miktarın 30 milyon metrekareyi aştığı ifade ediliyor. Bu kapsamda devir alınan taşınmazların eğitim alanları ile ilgili olanları geçici olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na, sağlık alanlarındaki taşınmazlar Sağlık Bakanlığı'na, yurtları da kredi yurtlar kurumuna geçici kullanımına bırakıldı. FETÖ'nün üniversiteleri de üniversitelere bırakıldı.

SIRADA MEDYA ÜSLERİ VAR

FETÖ'ye ait malların tespit çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken yetkililer, hazineye devredilecek gayrimenkul sırasının FETÖ'nün medya kuruluşlarına geldiğini belirtiyor. Bu kapsamda FETÖ'nün propagandasını yapan televizyon, gazete ve yayın evlerine ait taşınmazların devir ve tapu işlemlerinin yakında yapılacağıanı kaydetti.

ETİKETLER
darbe girişimi
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • türk 4 yıl önce Şikayet Et
  himmet himmet diye milleti iyi himmetlemişler
  Cevapla
 • İslam 4 yıl önce Şikayet Et
  Hak daima galiptir ve galip olacaktır. Batıl ise daima kaçmaya ve yenilmeye mahkumdur.
  Cevapla
 • hadde 4 yıl önce Şikayet Et
  ışık evleri olarak kullanılan evleri de alın. el konmadan önce bank asya için başka bankalardan kredi çekip bank asyaya yatıran fetöcülerin üzerine devir edilmiş mülklerdir büyük ihtimal.
  Cevapla
 • osmana 4 yıl önce Şikayet Et
  pkk içinde isteriz
  Cevapla
 • bilgi 4 yıl önce Şikayet Et
  ali rumuzlu arkadaş kurduğunuz o cümle toplumumuzda çok yanlış biliniyor ,sizde yanlış kurmuşsunuz eminimki bilmiyorsunuzdur ,hay dan gelen hu ya gider ,allah tan gelen allah a gider demektır ,hay kelimesının manası allah,hu kelimesının manası da allah tır ,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle