185 lira taksitle konut sahibi olma fırsatı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) 38 ilde açık satışa sunulan 6 bin 893 konut, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliyor.

185 lira taksitle konut sahibi olma fırsatı!
185 lira taksitle konut sahibi olma fırsatı!
GİRİŞ 15.04.2018 15:03 GÜNCELLEME 15.04.2018 15:03
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

TOKİ Başkanı Ergün Turan, önceliklerinin alt ve orta gelir grubundaki vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirtti. Son 3,5 yıldır inşa edilen konutların yüzde 95'inin, 2017 yılında yapılanların ise yüzde 98'inin alt ve orta gelir grubuna yönelik sosyal konutlardan oluştuğunu aktaran Turan, şu anda Türkiye'nin 38 ilinde 6 bin 893 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunduklarını, projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatlarının 55 bin liradan, taksitlerin ise aylık 185 liradan başladığını söyledi.

Konutların ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacağını bildiren Turan, vatandaşların ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabileceklerini anlattı. Turan, Türkiye'nin dört bir yanında dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlara yönelik sosyal konut ve yaşam alanları inşa ettiklerini aktararak, şöyle konuştu:

 

"İnsanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kuruyor ve onlarca konut projesini hayata geçiriyoruz. Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük sosyal konut projelerimiz oluşturuyor. Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için yıllardır 'dost eli' yaklaşımıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaktır. Piyasa koşullarında ev sahibi olması mümkün olmayan alt gelir grubundaki vatandaşlarımızın sevincine, izlediğimiz, fotoğraflarını gördüğümüz kura çekimlerinde şahitlik ediyoruz. Milletimizin sevinç gözyaşları, o mutluluk, bizim için en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Milletimizin sevincinden güç alıyoruz. Bu motivasyonumuz ile çalışmalarımıza 2018 yılında da hız kesmeden devam ediyoruz. Şu anda 38 ilde yer alan 6 bin 893 konutumuz kira öder gibi taksitle açık satışta."

TOKİ'ye başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması gerektiğini hatırlatan Turan, "Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Konutlarımızın satışları netliklerine ve bulunduğu illere göre yüzde 10, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecektir." bilgisini verdi.

YAZDIR
YORUMLAR 36
 • HEVAL 2 yıl önce Şikayet Et
  Toki den kiptaştan emlak konut ve yandaşlarından birtane memnun vatandaş göremezsiniz. sol gösterip sağ çakıyorlar. Allahın dağında 1+1 i düşük gösterip güya düşük. 2+1 3+1 uçuk fiyatlara satıyorlar. tam bir soygun. maliyetine baş en az 3/4 katı artışla satıyorlar. bu kurumlar kesinlikle incelenmeli. yüksek peşinat ve taksitlerle vatandaşa boyunduruklar vuruyorlar.
  Cevapla
 • urfalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Fakir e yok zengine ev var.
  Cevapla
 • Ramo 2 yıl önce Şikayet Et
  saçmalamışsın urfalı. 185 Tl taksitle 50 bin Tlik konutla zenginliğin ne alakası var.
  Cevapla
 • Wanted 2 yıl önce Şikayet Et
  2+1 alt gelirde oturuyorum 80lira aidat veriyorum... güvenlik peyzaj hiç birşey yok..inegol b8ri duysun sesimizi
  Cevapla
 • Yunus 2 yıl önce Şikayet Et
  Eyyyy insanoglu duyumsuzluk diz boyu hele bi yurt disina cikinda gorun devlet nasil yiyor parayi zengin cok zengin fakir ise sefillik yasiyor.sizler maas dan bahsederken evden bahsederken onlar gunluk kazanayim bugunumude bi gecirsem diyorlar.hastaneler ise merhametsiz acimasiz devlet imkanlari sanki 50 sene oncenin.fakat ozeller son moda.devlet isciyede emekliyede cifciyede ogrenciyede sahip cikiyor.ama bizim gozumuz doymuyor hep daha fazlasi.
  Cevapla
 • misafir8 2 yıl önce Şikayet Et
  ibrahim somaliye hiç gittin mi
  Cevapla
 • adsız 2 yıl önce Şikayet Et
  avrupa da mesela bir öğretmenin maaşına bir bak?
  Cevapla
 • ibrahim 2 yıl önce Şikayet Et
  somalidemi
  Cevapla
 • erkan 2 yıl önce Şikayet Et
  180 tl taksit diyorlar gidiyorsun 750 tl.anlaşamıyorsun bile.hikaye hep.Birde balkonsuz ev bunların coğu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle