Putin'in Türk Akımı planı! Türkiye karşı değil

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Türkiye'nin Türk Akımı doğalgaz boru hattının Bulgaristan üzerinden Avrupa Birliği'ne uzanmasını öngören bir plan üzerinde çalıştığını söyledi.

Putin'in Türk Akımı planı! Türkiye karşı değil
Putin'in Türk Akımı planı! Türkiye karşı değil
GİRİŞ 31.05.2018 09:18 GÜNCELLEME 31.05.2018 09:18

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rusya ve Türkiye, Türk Akımı'nın Bulgaristan üzerinden Avrupa Birliği'ne (AB) uzanmasını öngören bir plan üzerinde çalışıyor" dedi.
 
Sputniknews'te yer alan habere göre Türk Akımı'nın Bulgaristan üzerinden de dahil olmak üzere AB'ye uzanması konusunu Türkiye ile her zaman istişare ettiklerini anlatan Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptıkları telefon görüşmesinde bunu bir kez daha teyit ettiğini ve Bulgaristan seçeneğini bir plan dahilinde Ankara ve Sofya ile konuştuklarını belirtti.
 
'HATTIN İKİNCİ KOLUNUN YARISI DÖŞENDİ'
 
Türk Akımı'nın 400 kilometre uzunluğundaki 2. kolunun yarısının döşendiği bilgisini veren Putin, hat üzerinden Avrupa'ya yapılacak gaz sevkiyatının hacminin diğer güzergahların yoğunluğuna bağlı olacağını kaydetti.
 
'RUSYA VE TÜRKİYE BULGARİSTAN SEÇENEĞİNE KARŞI DEĞİL'
 
Bulgaristan Başbakanı Boyko da, Rusya ve Türkiye'nin Türk Akımı doğalgaz boru hattının Bulgaristan'dan üzerinden AB'ye uzanmasına karşı olmadığını söyledi.

YAZDIR