Selametköy mağdurları Cumhurbaşkanı’ndan yardım bekliyor

42 yıldır çözüme kavuşturulamayan Selametköy sorunuyla ilgili mağdurlar, seslerini duyurabilmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı. 1976 yılında Arnavutköy ilçesindeki Selametköy’de arsa alan 500 kişi adına kaleme alınan mektupta, çözüm için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girmesi istendi.

Selametköy mağdurları Cumhurbaşkanı’ndan yardım bekliyor
Selametköy mağdurları Cumhurbaşkanı’ndan yardım bekliyor
GİRİŞ 11.06.2018 14:50 GÜNCELLEME 11.06.2018 14:54
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Selametköy mağdurlarının tapu sorunu devam ediyor. İstanbul’un Arnavutköy ilçesindeki Selametköy’den ücretini ödemelerine rağmen tapuları verilmeyen 500 mağdur, çareyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazmakta buldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Selametköy Mağdurları Platformu Başkanı Abdullah Akıtürk, yıllardır çeşitli hukuk yollarını aşındırmalarına rağmen sonuç alamadıklarını ve sorunun çözümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcı olmasını beklediklerini söyledi. 

“PARASINI ÖDEDİK TAPULAR VERİLMEDİ”

 

 

Abdullah Akıtürk, “1976 yılında Milli Gazete’de yayınlanan bir ilana istinaden Selametköy’den arsa aldık. Arsanın parselasyonu ve altyapı sistemlerinin yapılacağı taahhüdüyle satış gerçekleşti. Parasını ödememize rağmen sayıları 500’ü bulan arkadaşlarımızın tapuları verilmedi. Daha sonra bizim de arsa paylarımızın bulunduğu 3 bin dönüme yakın arsa Yıldız Holding’e satıldı. Bizim 42 yıl önce parasını ödediğimiz arsa birkaç defa el değiştirdikten sonra başkasına satış yapılarak mağdur edildik. Konu ile alakalı Tüketici Mahkemesi’ne müracaat ettik ancak bir sonuç alamadık. Sayın CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan’a, parasını ödediğimiz arsaların bir başkasına satılması karşısında uğradığımız mağduriyeti giderecek son merci olması dolayısıyla kendisine çağrıda bulunuyor ve sorunumuzun çözüme kavuşturulması konusunda yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

Selametköy Mağdurları Platformu Başkanı Abdullah Akıtürk, “Uğradığımız mağduriyeti giderecek son merci olması dolayısıyla Cumhurbaşkanımız’a çağrıda bulunuyor ve yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah tan ümit kesilmez bekliyoruz. Ahiret te hesabını verecekler
  Cevapla
 • bir garip yolcu 1 yıl önce Şikayet Et
  kimsenin hakkı kimsede kalmaz evelallah...
  Cevapla
 • volkan 1 yıl önce Şikayet Et
  parasını verirken reisemi sordunuz gidin başka yerde arayın hakkınızı reisin yapacak çok işi var ..
  Cevapla
 • mustafa mervan 1 yıl önce Şikayet Et
  Erbakan hocaya sorduk Reis yoktu
  Cevapla
 • sami 1 yıl önce Şikayet Et
  inş çözülür ama bu yetmez...bunca sene beklemiş hissedarlar istimlak vs. yolla mağdur edilmemeli
  Cevapla
 • salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah biliyor mağduruz. Umudumuzu kesmeden bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle