Başkan canlı yayında açıkladı! İşte yeni hali

Yeni Ulus Meydanı Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Araç trafiği tamamen yerin altına alınacak." dedi.

Başkan canlı yayında açıkladı! İşte yeni hali
Başkan canlı yayında açıkladı! İşte yeni hali
GİRİŞ 20.09.2018 12:12 GÜNCELLEME 20.09.2018 12:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TRT Haber'e konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ulus Meydan Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna'nın açıklamalarının satır başları şöyle;

Bu proje çalışması çok uzun yıllardın devam eden bir çalışma. Gelişen süreç zarfında bu projeye başlama aşamasına gelinemedi. Fakat bugün bu projeye ortak bir protokolle bu projeyi başlatıyoruz. Trafik tamamen yerin altına inecek. Üstü yaya bölgesi olacak. 


Trafiğin yeraltına alınması çalışması aç kapa metodu ile yapılacak. Tünel olarak yapılması mümkün görülmüyor altyapı yapısından dolayı. Projeyi önümüzdeki yıla inşallah bitirmeyi hedefliyoruz.

İnşaatı Karayolları Genel Müdürlüğümüz ihalesini yapıyor. Alt geçidin masraflarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı karşılıyor. Biz de bu çevre düzeni ve diğer bazı çalışmalara katkı veriyoruz. Üç kurum birlikte bu projeyi başta sayın Cumhurbaşkanımızın destek ve katkılarıyla Ankaramıza böyle güzel bir projeyi kazandırmış oluyoruz. 

Ulus Meydanı'nda tramvay hattı da olacak

Melik Hatun Camisi'nden Hacı Bayram Camisi'ne kadar olan yayalaştırılmış olan bölgede tramvay hattı planladık. İnşallah onu da gerçekleştirmiş olacağız. 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • GURME 2 yıl önce Şikayet Et
    Reis sehir icinde ve disinda bol agac istiyoruz ayrica insan haklari yaninda detayli ve etkili bir hayvan ve bitki haklari istiyoruz bu haklar o kadar guclu ve farkli olsunki tarihe gecsin
    Cevapla