Ünlü arazi satılıyor! 472 milyon lira...

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İstanbul'daki 5 arsasını satışa çıkardı. Açık artırmada Balmumcu’da yer alan Jandarma Dikimevi’nin de bulunduğu 30 dönümlük arsaya tek teklif geldi. Astaş Gayrimenkul İstanbul'un merkezindeki ünlü araziye 472 milyon liralık muhammen bedele eşit teklif yaptı.

Ünlü arazi satılıyor! 472 milyon lira...
Ünlü arazi satılıyor! 472 milyon lira...
GİRİŞ 16.10.2018 09:50 GÜNCELLEME 16.10.2018 09:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Beşiktaş'ta Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri  arazinin ihalesi Ataşehir’de bulunan Emlak Konut Genel Müdürlüğü binasında yapıldı. İhaleye  katılan tek firma olan ASTAŞ  Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş., satışın  belirlenen 472 milyon TL muhammen bedel üzerinden yapılmasını talep etti. Komisyonun satış hakkında vereceği karar, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilecek.

TOKİ'YE DEVREDİLMİŞTİ

 

 

Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarındaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor. Üzerinde atıl binaların da bulunduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı. Arazide 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor.

Mecidiye Mahallesi’nde yer alan toplam 29 bin 760 metrekarelik 16 ayrı parseldeki arsalar, İstanbul’un ünlü arazileri arasında yer alıyor.

ETİKETLER
satılıyor
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • pusula 1 yıl önce Şikayet Et
  evdeki eşyaları satarak aile geçindiriyorum diyemezsiniz. eşyalar bitince ne olacak?
  Cevapla
 • Fani 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağaçlandırsa nız ne olur iyi olmaz mı hep para derdine düşmeyin
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Artık İstanbul da Devlet arazilerini satmayın: Depremde toplanılacak boş alan nefes alınacak park yarın devlet kurumu hastane okul vs için arazi lazım. Sonra satış bedelinin 10 katına kamulaştırma çıkıyor. Devlet 472 milyon TL ye muhtaç değil hiç bir işe de yaramaz bu kadar küçük para. Tekrar çağrı yapıyorum İstanbul da kamu arazisi satmayın lütfen......
  Cevapla