İstanbulluların beklediği hat bu gece test edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bu gece Marmaray Projesi'ni de içine alan Gebze-Halkalı arasındaki demir yolu hattındaki test sürüşüne katılacak. Gelecek ay hizmete açılması planlanan hattın devreye alınmasıyla Ankara'dan kalkan Yüksek Hızlı Tren, Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'ya ulaşacak

İstanbulluların beklediği hat bu gece test edilecek
İstanbulluların beklediği hat bu gece test edilecek
GİRİŞ 20.02.2019 10:45 GÜNCELLEME 20.02.2019 10:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce çalışmaları yürütülen Gebze-Halkalı arasındaki 76,6 kilometrelik demir yolu hattında 13,6 kilometrelik Marmaray'ın açılışının ardından geriye kalan 63 kilometrelik bölümün hizmete girmesi için çalışmalar sürüyor.

 

63 KM UZUNLUĞUNDA

Bakan Turhan, bu kapsamda Asya yakasındaki Ayrılık Çeşmesi'nden Gebze'ye 43,8 kilometre, Avrupa yakasından da Kazlıçeşme'den Halkalı'ya 19,2 kilometre olmak üzere toplam 63 kilometre uzunluğundaki demir yolu hattında bu gece test sürüşüne katılacak.

GEBZE'DEN HALKALI'YA

Gelecek ay hizmete açılması planlanan hattın devreye alınmasıyla Ankara'dan kalkan Yüksek Hızlı Tren Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'ya ulaşacak.

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • KAFKAS 2 yıl önce Şikayet Et
  Açıl artık
  Cevapla
 • reis 2 yıl önce Şikayet Et
  Vay babo vay hizmet böyle olur.Böyle giderse almanya YI GEÇERİZ.
  Cevapla
 • ibrahim Bozkaya 2 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH (CC) yapanlardan da yaptıranlardan da razı olsun.Hizmete bakar mısın?
  Cevapla