Büyük gün geldi! Yarın açılıyor

Açılışı yarın gerçekleştirilecek olan Halkalı-Gebze banliyö tren hattında gün boyu aralıksız olarak test seferleri yapılıyor. Trenler içinde yolcular varmış gibi istasyonlara yanaşıp bekleyip ardından diğer istasyonlara devam ettiği test sürüşleri havadan görüntülendi.

GİRİŞ 11.03.2019 12:05 GÜNCELLEME 11.03.2019 12:48
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılışı gerçekleşecek olan Halkalı-Gebze arasında bulunan banliyö tren hattında test seferleri aralıksız olarak devam ediyor.

 

 

SON KONTROLLER YAPILIYOR

Trenler içinde yolcular varmış gibi belirlenen sefer sürelerinde istasyonlardan çıkarak her istasyonda duruyor. Seferler sırasında sinyalizasyon sistemlerinin son kontrolleri yapılıyor. İstasyonların içinde ise güvenlik görevlilerinin nöbet tuttuğu görüldü. Devam eden test sürüşleri ise havadan görüntülendi. Görüntülerde yan yana duran çok sayıda tren rayları adeta otobanı andırdı. Tren hattı boyunca bulunan yaya köprüleri de kullanılabiliyor. Bazı yaya köprülerinde bulunan engelli asansörleri ise henüz çalışmıyor.

 

 

105 DAKİKAYA DÜŞECEK

Hızlı tren entegrasyonu projesi tamamlandığına günde 1 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Halkalı-Gebze arasında bulunan tren hattının Marmaray ile entegrasyonu sağlandığında Gebze'den Halkalı'ya 105 dakikada seyahat edilebilecek. 
 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Vatan hainleri projenin henüz tamamlanmadığı güvenlik ve sinyalizasyon ile ilgili bir çok eksiğin bulunduğu konusunda hem sosyal medyada hem de muhalif medyada bas bas bağırıyorlar. Sadece "Bak biz söylemiştik" diyebilmek için cinayet işleyebilecek mental problemleri olan bir topluluk bunlar. Her şeyi yapabilirler, trene binip-inerken raylara düşmek vb. şeyler. Dikkatli olunmalı, Allah fırsat vermesin inşAllah.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın en büyük havalimanlarından biri.. Ülkemize ciddi katma değerleri olacağından eminim..
  Cevapla
 • Adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  konu havalimanı değilki ☺️
  Cevapla