Binlerce vatandaşa müjde! Taksitle alabilecekler

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Gecekondu olarak nitelendirilen, geçmişte tapu tahsis belgesi almış İstanbullular ve Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını 2B vasfındaki arsaların satışında olduğu gibi makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Binlerce vatandaşa müjde! Taksitle alabilecekler
Binlerce vatandaşa müjde! Taksitle alabilecekler
GİRİŞ 21.06.2019 14:00 GÜNCELLEME 21.06.2019 21:17
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Binali Yıldırım'ın İletişim Ofisi'nden yapılan açıklamada, yıllardır, İstanbul da kangren olmuş hazine arsaları üzerinde yaşayan yüz binlerce kişiye Binali Yıldırım'dan çözüm müjdesi geldiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

 

 

"Gecekondu olarak nitelendirilen, geçmişte tapu tahsis belgesi almış İstanbullular ve Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup imar barışından faydalanan İstanbulluların tapularını 2B vasfındaki arsaların satışında olduğu gibi makul bedel ve taksitle alabilmelerini sağlayacağız.

Yine, Maliye Hazinesi arsaları üzerinde evleri olup ilave kaçak kat yapmış ceza tutanakları tutulmuş olan hemşehrilerimiz için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir düzenleme yapacağız. Bu düzenleme ile birlikte ceza miktarlarını da bina maliyetinin yüzde 5-10'una çekeceğiz. Böylece hemşehrilerimizin tapu sahibi olurken önlerinde ilave bir maliyet olan kaçak kat cezaları da sorun olmaktan çıkacaktır." 

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Asgari ucret 2000 TL olan güzel ülkemde en düşük kira ortalama 1000 lira adalet bu olsa gerek Allah Teala müslümanlara yardım etsin dualarımızı kabul etsin inşallah
  Cevapla
 • hakkı kurtoğlu 11 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun başkanım yüz milyon oyum olsa yüz milyonunuda sana verirdim Kadim Türkün Yurdundan Tanrı Dağlarının Eteklerinden Kırgızelinden Tüm Dostlara selam olsun
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Demekki gasp et çal sonun da seçim öncesi affedilsin. Bunu oy için iyisi kötüsü bütün partiler yapıyor. Halk da bunu biliyor. Kimisi de çalışsın çabalasın bir kem dolandırsın adalet bulamasın!
  Cevapla