Kapıyı açtı, evini bu halde buldu

İstanbul'da evine hasar verdiği için kiracıya depozitosunu iade etmeyen Hüseyin Vatansever hayatının şokunu yaşadı. Eve 40 arkadaşıyla dönen kiracı duvar ve kapılara zarar verirken, kombiyi de söküp götürdüğü ortaya çıktı. Ev sahibi Vatansever polise giderek şikayetçi oldu.

Kapıyı açtı, evini bu halde buldu
Kapıyı açtı, evini bu halde buldu
GİRİŞ 28.09.2019 10:48 GÜNCELLEME 28.09.2019 10:48
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

ARNAVUTKOY'DE BIR YILDIR OTURDUGU EVDEN AYRILMAK ISTEYEN KIRACI, EV SAHIBININ DEPOZITOYU VERMEMESINE SINIRLENINCE HINCINI DAIREDEN CIKARDI. DAIREDEKI TUM ODALARI TORNAVIDA ILE CIZEN KIRACI KAPILARI TEKME ATARAK KIRDI. OFKELI KIRACI EVDEKI KOMBIYI DE SOKUP ALARAK, KAYIPLARA KARISTI. KIRACISI EVI BOSALTTIKTAN SONRA EVE GIREN EV SAHIBI ISE POLISE GIDEREK SIKAYETCI OLDU.FOTODAKI EV SAHIBI HUSEYIN VATANSEVER FOTOGRAF: TAYLAN ERGUN / ISTANBUL DHAArnavutköy’de bir yıldır oturduğu evden ayrılmak isteyen kiracı, ev sahibinin depozitoyu vermemesine sinirlenince hıncını daireden çıkardı. Dairedeki tüm odaları tornavida ile çizen kiracı kapıları tekme atarak kırdı. Öfkeli kiracı evdeki kombiyi de söküp alarak, kayıplara karıştı. Kiracısı evi boşalttıktan sonra eve giren ev sahibi ise polise giderek şikayetçi oldu.

Ev sahibi - kiracı tartışması Arnavutköy’de yaşandı. Ev sahibi Hüseyin Vatansever Arnavutköy Merkez Mahallesi Ahenk sokaktaki dairesini 1 yıl önce M.Ö.’ye kiraya verdi. 1 yıl boyunca kiracısı olan M.Ö.’nün geçtiğimiz hafta evden çıkacağını ve Silivri’ye taşınacağını ev sahibi Hüseyin Vatansever’e söyledi.

ARNAVUTKOY'DE BIR YILDIR OTURDUGU EVDEN AYRILMAK ISTEYEN KIRACI, EV SAHIBININ DEPOZITOYU VERMEMESINE SINIRLENINCE HINCINI DAIREDEN CIKARDI. DAIREDEKI TUM ODALARI TORNAVIDA ILE CIZEN KIRACI KAPILARI TEKME ATARAK KIRDI. OFKELI KIRACI EVDEKI KOMBIYI DE SOKUP ALARAK, KAYIPLARA KARISTI. KIRACISI EVI BOSALTTIKTAN SONRA EVE GIREN EV SAHIBI ISE POLISE GIDEREK SIKAYETCI OLDU. FOTOGRAF: TAYLAN ERGUN / ISTANBUL DHA

Vatansever’ de evde bazı tamir ve tadilat işleri yapılması gerektiğini kiracısına söyledi. 1 yıl önce sıfır daireyi kiraya verdiğini belirten Vatansever, banyo, klozet ve kornişlerin tamir edilmesi için kira kontratı yaptıkları zaman kiracısından aldığı depozitodan harcama yapacağını, harcamalar sonrasında da geriye kalan parayı kiracısına vereceğini söyledi. Ancak kiracısı M.Ö kabul etmedi. 1 yıl önce ev sahibine verdiği bin lira depozitoyu geri isteyen M.Ö., ev sahibi ile anlaşamadı.

BİN LİRA DEPOZİTOYU VERMEDİ, KİRACISI İSE 10 BİN LİRALIK ZARAR VERDİ

Kiracısına sıfır bir daire verdiğini, evindeki tamiratların yapılması için ilk kontrat imzaladıklarında aldığı depozitoyu kullanmak istediğini, ancak kiracısının buna karşı çıkarak depozitonun tamamını geri istediğini söyleyen Hüseyin Vatansever, "1 yıl önce evimi kiralayan bu şahıs Silivri’ye taşınmak için evimden çıktı. Ancak evimde banyo, klozet ve perde kornişleri kırılmıştı. Ben de bu hasarların giderilmesi için kendisine söyledim ancak kiracım olacak kişi bu tamiratları yapmadı. Ben de depozitosunu geri vermeyeceğimi, bu tamiratların yapıldıktan sonra harcanan masrafı düşerek kendisine verebileceğimi söyledim. Durum böyle olunca kiracım memleketlisi olan 30-40 arkadaşını toplayarak boşalttığı daireye gelerek bütün duvarları tornavida ile çizdiler. 57 adet çizik var tüm duvarlarda. Sadece duvarlar değil, evdeki kombiyi bile söküp götürmüş. Tüm bunları depozitoyu vermediğim için yaptı" dedi.EV SAHİBİ POLİSE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Vatansever, yaklaşık 10 bin liralık zararının olduğunu ileri sürerek polise giderek eski kiracısından şikayetçi oldu. Zararının karşılanmasını isteyen Vatansever, "Ben TIR şoförlüğü yaptım, teneke içinde uyuyarak bu birikimi yaptım ve evimi yaptım. Ben tansiyon hastasıyım. Evimi bu halde görünce içim parçalandı. Emeğimin böyle heba olması beni çok üzdü. Şikayetçi oldum. Söküp götürdüğü kombiyi getirsin. Depozitosunu vermeyeceğim, çünkü evime verdiği zarar çok büyük" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 5
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  aldığı kiranın gerçek şartlarda ne kadarını devlete vergi olarak verdi acaba bende evsahiplerine en önce bunu sorarım bu ülkede ailelerin dörtte biri kirada oturuyordur bunların evsahiplerinin gerçek kira gelirlerinin 10 da biri ancak vergi veriyordur buna dükkanlarını kiraya verenlerde dahil ben önce işin bu tarafına bakarım
  Cevapla
 • Tâc 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben olsaydım, tavandaki spot lambası için yapılan bölümleri de kırardım. Duvarı boyamak neymiş! Onu da bir güzel tahrip ederdim.
  Cevapla
 • Yazik 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah yardim eyleye
  Cevapla
 • Eci 3 yıl önce Şikayet Et
  Ama nedense o depozito hiç geri verilmiyor
  Cevapla
 • Metin Çakar 3 yıl önce Şikayet Et
  Ev sahibi haklı, evi girdiği gibi bıraksaydı depozitoyu istemekte haklıydı.
  Cevapla