Evlerine güvenmeyenler yeni ev arıyor!

Geçtiğimiz hafta Silivri açıklarında meydana gelen depremin ardından İstanbul'daki binaların güvenilirliği yeniden tartışma konusu oldu. Birçok vatandaş İstanbul'un daha güvenli olduğu söylenen ilçelerden ev aramaya başladı.

Evlerine güvenmeyenler yeni ev arıyor!
Evlerine güvenmeyenler yeni ev arıyor!
GİRİŞ 03.10.2019 09:48 GÜNCELLEME 03.10.2019 14:24
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İstanbul'un Silivri ilçesinde geçtiğimiz hafta 5.8 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında İstanbullular ev arayışına girdi. 

 

Daha az katlı apartmanlara göç

Ev arayan binlerce vatandaş daha az katlı apartman, daha yeni bir bina ve daha kayalık bir zemin üzerinde oturmak istiyor. 

 

Yoğun talep

Emlakçılara göre, İstanbul'un daha güvenli olduğu söylenen ilçelerine Bahçeşehir, Göktürk, Zekeriyaköy, Beykoz'a akın oluştu. Müşterilerin çok acil şekilde ev aradıklarını söyleyen emlakçılar, vatandaşlar riskli raporu verilen binalardan hemen çıkmak istediğini söylüyor. 

Fiyatlar nasıl?

Ev fiyatları ise bölgeye göre değişiyor. Tek katlı villi tipi evlerin fiyatları 1 milyon dolardan başlıyor. Bahçeşehir bölgesinde 3+1 evlerin fiyatları 300-400 bin TL değerleri arasında değişiyor. Zekeriyaköy'de ise fiyatlar 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Yine Beykoz taraflarında da fiyatlar 1 milyon doların üstünde seyrediyor.

Rezidanslarda da 1+1 evler en az 1 milyon TL. Bu nedenler şuan da kiralık evlere talep daha fazla. Eski evler ile yeni evler arasında yüzde 30 fiyat farkı bulunuyor. Aynı bölgede eski bir evin kirası 2 bin TL ise yeni evin fiyatı 3 bin TL'den başlıyor.

KAYNAK: NTV
ETİKETLER
Konut emlakçı
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Adil 2 yıl önce Şikayet Et
  Büyük istanbul depremler 100 yılda bir oluyormuş 1894, 1999 okduğuna muhtemel gelecek büyük deprem 2097 yılında olacak
  Cevapla
 • zafergülten 2 yıl önce Şikayet Et
  benim aklımın erdiği kadarıyla,deprem hakkında söylentiler,yok şu bölge depreme dayanıklı,şurası fazla zarar görür gibi laflar birazda bu işten çıkar sağlamak isteyenlerin abartması,ve gördüğüm kadarıyla amaçlarına ulaşmışlarda.
  Cevapla
 • angaralı 2 yıl önce Şikayet Et
  bu insanlar ne iş yapıyorda bu kadar para biriktiriyorlar, ben aldığım ufak maaşın helalliğinden bile şüphe ediyorum
  Cevapla
 • halk 2 yıl önce Şikayet Et
  depremden kurtulmak için tedbir aldığımız kadar cehennemden kurtulmak için tedbir alıyormuyuz
  Cevapla
 • oraloğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  nasihat ve bilgilendirme: Fiatlar çok çok yüksek. müslüman bir ülkeye hiç yakışmıyor. benden söylemesi. müşahade yakin ehlinden
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle