9 metrekare dükkana 12 milyon lira bedel biçildi

Ünü Türkiye sınırlarını aşan İstanbul'daki tarihi Kapalıçarşı'da kullanım alanı 9,20 metrekare olan dükkan, 12 milyon TL bedel üzerinden, açık artırma ile satışa çıkartıldı. Dükkan, Kapalıçarşı'nın Beyazıt Kapısına yakın bir bölgede bulunuyor.

9 metrekare dükkana 12 milyon lira bedel biçildi
9 metrekare dükkana 12 milyon lira bedel biçildi
GİRİŞ 17.11.2019 15:02 GÜNCELLEME 17.11.2019 15:02
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından gazetelere verilen ilan ile tarihi Kapalıçarşı'daki bir dükkan, açık artırma ile satılacak. Satış, 10 Ocak 2020 tarihinde İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda yapılacak. Dükkanın kullanım alanının 9,20 metrekare olduğu belirtilen ilanda dükkanın imar kaydı, Beyazıt Mahallesi 2788 ada, 5 parsel olarak yer alıyor. İlanda dükkanın, ’Stil altın Alım Satım Merkezi’ adıyla kullanıldığı da belirtildi.

Söz konusu ilanda İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü, Mısır Çarşısı, Gülhane Parkı’na Ayasofya ve Sultanahmet camileri ile Topkapı Sarayı gibi tarihi ve turistik yerlere yürüme mesafesinde olduğu belirtilen Kapalıçarşı ile ilgi şu ifadelerde yer aldı:

"Kapalıçarşı 64 cadde ve sokağı ile 2 bedesteni, 16 hanı, 22 kapısı ve yaklaşık 3 bin 600 dükkanı ile dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezi durumunda. Kapalıçarşı 45 bin metrekare kapalı alana sahip olup, mevsimine göre günde 300 ile 500 bin arasında müşteri ya da misafir ziyaret ettiği, ticari anlamdaki etkinliğin yanında turistik olarak da İstanbul'un gözbebeği konumunda. Kapalıçarşı bütün dünyadan İstanbul'u ziyaret eden turistlerin uğrak yeri olması nedeniyle de marka değerinin çok yüksek olduğu turistik değeri göz önüne alındığında ünü dünya çapına yayılmış alışveriş merkezlerinden biri."

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 42
 • Kadirovic 8 ay önce Şikayet Et
  9 metre dükkan da ne satıp da 12 milyon para kazanılacağı merak konusu. Hediyelik eşya satmak lazım ama o da altın pırlanta falan olmalı ki günlük 40-50bin lira kar yapsın. İyi bakın ciro değil kar diyorum.
  Cevapla
 • Kenan 8 ay önce Şikayet Et
  İşte bu yüzden ticaret Yapamıyorsunuz. 50 bin lira değil 20 bin lira kazanıp o parayı 1 yılda değil de 3-5 yılda çıkartabilir. Sonrasınıda hesap edebilirsiniz umarım saygılar
  Cevapla
 • yusuf 8 ay önce Şikayet Et
  Bir yilda amarti etmesi gerekmiyor
  Cevapla
 • abuzer rıfkı 8 ay önce Şikayet Et
  atam fatihin malı dolayısıyla devletin yani milletin malı nezaman başkalarını eline geçti ve satışa çıkıyor biri anlatsın lütfen...
  Cevapla
 • Halil 8 ay önce Şikayet Et
  Bu hava parası yeri vakıfların buralar mısır çarşı oda böyledir
  Cevapla
 • abartmayın 8 ay önce Şikayet Et
  kiraları aylık 1 kilo altın yani bugün plaza veya avm deki dükkan fiyat ve kiralarına bakın. normal bir daire bile 500000 tl - 1000000 tl arası bir araba 120000 tl den başlıyor. saygılar
  Cevapla
 • dursun 8 ay önce Şikayet Et
  soru bu dükkan sahipleri yıllık ne kadar vergi veriyor eskiden asğari üçret altı gelir beyanıyla hiç vermiyorlardı şimdilerde nasıl hayratmı yapıyorlar merak sadece.
  Cevapla
 • YÖRÜK42 8 ay önce Şikayet Et
  çalışarak bir insanın bu kadar para kazanabileceğine asla inanmıyorum mutlaka bir yasadışılık vardır diyorum bu gelir adaletsizliğine isyan ediyorum sonra birileri çıkıp yok kriz var yok iş sahası yok gibi saçmalıklar tam bir komedi ülkesi olduk madem iş yok bu kadar parayı nasıl kazanıyor bu insanlar asgari ücretle çalışan birisi bu parayı dünya gözüyle görmesi mümkün değil
  Cevapla
 • isimsiz 8 ay önce Şikayet Et
  adı ustunde zaten calısan calıstıran degıl calısan oldukca kazanamazsın calıstıran olursan kazanırsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle