Meşhur ada satışa çıkarılmıştı! Fiyatı yükseldi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi açıklarında bulunan Çiçek adası satış fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yıl içinde 105 milyon liraya bir internet satış sitesinde satışa sunulan adanın fiyatı geçtiğimiz günlerde güncellenerek 135 milyon liraya çıktı.

Meşhur ada satışa çıkarılmıştı! Fiyatı yükseldi
Meşhur ada satışa çıkarılmıştı! Fiyatı yükseldi
GİRİŞ 23.12.2019 12:15 GÜNCELLEME 25.12.2019 16:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ayvalık’ın 24 adasından biri olan Çiçek adası, 10 yıldan bu yana satışıyla zaman zaman gündeme geliyor. Hissedarlar arasında adanın satılmasını isteyenler olduğu gibi, ailede kalmasını arzu edenler de var.

 

 

Üzerinde zeytin, çam ve muhtelif meyve ağacı bulunan Çiçek adasında su kaynağı, iskele ve eski yapılar yer alıyor. Elektrik sistemi de olan adanın en yüksek noktası 22 metre. Koruma altındaki Çiçek adası, Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise yaklaşık 500 metre uzaklıkta yer alıyor.

Yıl içinde bir internet satış sitesinde 105 milyon liralık satış fiyatı ile Türkiye gündemine oturan Çiçek adası beraberinde bir çok tartışmayı gündeme taşımıştı. Bir çok hissedarın ortak olduğu ada tekrar güncellenen fiyatı ile dikkatleri çekti. Yine bir internet satış sitesine 21 Aralık tarihinde adayla ilgili satış ilanı konulduğu gözlendi. Adanın satış ilanında ise fiyatın güncellendiği ve 135 milyon liraya yükseltildiği gözlendi. Metrekare fiyatı 509 liradan satışa sunulan Çiçek adası tapu kayıtlarında 265 bin metre kare olarak yer alıyor.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ÇİÇEK ADASI
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • fatih 8 ay önce Şikayet Et
    koruma altındaki adayı alıpta ne yapacak adam çivi çaktırmazlar
    Cevapla