Bakan müjdeyi verdi! Faiz oranları düşüyor

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi. Bakan Berat Albayrak, son dakika yapmış olduğu açıklamada Kamu bankaları sıfır konutlarda 1 Ocak itibarıyla faizleri 0,79'a indireceğini duyurdu.

GİRİŞ 27.12.2019 12:32 GÜNCELLEME 27.12.2019 14:52
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kamu bankaları, '1 Ocak itibarıyla sıfır konut faizlerinde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79'a indirelim' diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun." dedi.

 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

Operasyonlara izin vermedik, zor günler geride kaldı.

 

 

Enflasyonda yılı yüzde 11'lerle kapatma noktasına geldik.

6 yıl önceki faiz rakamlarına döndük. 2020'de enflasyon daha da düşecek. Kamu bankaları sıfır konutlarda 1 Ocak itibarıyla faizleri yüzde 0,99'dan yüzde 0,79'a indirecek. Enflasyon hedefimiz yüzde 8.5 ama bunun da altına ineceğiz.

 

ETİKETLER
faiz indirimi
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • Nesrin Kurnaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Damat bey, şu katılım bankaları ile de bir gorusseniz, finansman kullanmak isteyince fatura, şu, bu vs. Gibi birçok şey istiyorlar. Oradaki mantıksızlık şudur ki; vatandaşın parası varsa zaten gidip alacağını alır, bankaya gitmez. Katılım bankası diyorki; önce harcama yap, faturayı getir, sonra biz finansman veririz. Para yoksa nasıl alışveriş yapılacak?
  Cevapla
 • AHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakanım kyk lıların durumu ile ilgili bir müjde varmı
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatandaş için değil,inşaatçılar için desek, daha doğru olur.
  Cevapla
 • Damar 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru .sifir konut muteahit demek.
  Cevapla
 • Umk44 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun sayın bakanım bankalar yapılandırma yapaçakmı yok ceza Yok yapılandırma masrafı adı altında en merak ettiğimiz konu
  Cevapla
 • SAKARYALI 1 yıl önce Şikayet Et
  0,99 dan ziraat bankasından konut kredisi kullandık.Konut kredisi faiz oranları 0,79 a düştüğünde yapılandırma yapılacakmı?bununla ilgilide açıklama bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle