TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine 4 ilçe de dâhil edildi

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay’ın, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 81 ilinde 100 bin sosyal konut projesinde girişimleri sonucu Eskişehir’in dış ilçelerin sayısının arttığını, projeye Sarıcakaya, Günyüzü, İnönü ve Çifteler ilçelerinin de dahil edildiğini açıkladı.

TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine 4 ilçe de dâhil edildi
TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine 4 ilçe de dâhil edildi
GİRİŞ 30.12.2019 16:18 GÜNCELLEME 30.12.2019 16:18
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Prof. Dr. Günay, yaptığı açıklamada, “Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı planlayan bu projeye vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi var. Diğer ilçelerimizdeki ihtiyaç durumunu Belediye Başkanlarımız tarafıma iletti. Kendileri ile kullanılabilecek alan ve altyapı konusunda istişarelerde bulunduk. Dosyayı hazırlayıp TOKİ Başkanlığı’na ilettim.

Bu kapsamda Beylikova ilçemize 200, Sarıcakaya, Çifteler ve İnönü ilçelerimizde 100'er ve Günyüzü ilçemizi de 50 konut kontenjanı verildi.

Söz konusu ilçeler için sistem bugün itibariyle açılmıştır. Hemşerilerimiz işlemlerini e-Devlet üzerinden yapabileceklerdir” diye belirtti.

 

Milletvekili Prof. Dr. Günay, “TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde bu imkânı tanıyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ a Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanımız Ömer Bulut’a ilçelerimiz adına teşekkür ederim.

Talep toplama sürecini yakından takip ediyoruz, hemşerilerimizin bu imkândan en iyi şekilde yararlanmasını temenni ediyoruz. 2020 yılına girerken çok güzel bir hediye oldu” diye anlattı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
toplu konut idaresi
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Serhat kula 6 ay önce Şikayet Et
  Gelin beyler ist ev çok
  Cevapla
 • Ewliya Diyarı Siirt 6 ay önce Şikayet Et
  TOKİ için talep çok ama kayit yok Satılmıyan Özel sektör siteler yüzünden Ziraat bank hergidni geri gönderiyur Siirt merkezde de.TOKİ Yapılsın
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Müslüman a uymaz faiz vs hepsi var
  Cevapla
 • Serhat 6 ay önce Şikayet Et
  Yozgat Akdağmadeni ilçesine'de istiyoruz..
  Cevapla
 • latif 6 ay önce Şikayet Et
  Kahramanmaraş neden yok?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle