Kanal İstanbul için yola çıktılar

Kanal İstanbul projesine destek vermek için “81 ilden 81 kişiyle Anadolu’dan İstanbul’a kanal açmaya geldik” sloganıyla yürüyen vatandaşlar, projeye destek vermek için birikimlerini devlet hazinesine bağışlayacaklarını dile getirdiler.

Kanal İstanbul için yola çıktılar
Kanal İstanbul için yola çıktılar
GİRİŞ 19.01.2020 15:09 GÜNCELLEME 21.01.2020 14:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kanal İstanbul projesine destek vermek için “81 ilden 81 kişiyle Anadolu’dan İstanbul’a kanal açmaya geldik” sloganıyla bir grup vatandaş yürüyüş düzenledi. Arnavutköy Haraççı Mahallesi’nde toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Kanal İstanbul projesi alanına yürüdü.

 

 

Yürüyüşe katılan 15 Temmuz Birliğini Yaşatma Derneği Başkanı Fatih Kaya, proje için “imkan yok” diyenlere "Millet varsa imkan vardır” cevabını vererek, birikimlerini devlet hazinesine bağışlayacaklarını ifade etti.

Dernek olarak projeye destek amaçlı birikimlerini devlet hazinesine bağışlayacaklarını belirten Kaya, “Amacımız her zaman olduğu gibi tüzüğümüzün 2. maddesi uyarınca milli ve yerli olan tüm projelere sahip çıkmak, desteklemek ve takip etmek. Son günlerde tartışılan Kanal İstanbul projesiyle ilgili millet devlettir, devlet İstanbul’dur, İstanbul Türkiye’dir. Biz de bununla ilgili buraya destek olmaya geldik. Sloganımız '81 ilden 81 kişiyle Anadolu’dan İstanbul’a gönül köprüleri kurarak Anadolu’dan İstanbul’a kanal açmaya geldik.' Kanal İstanbul projesine destek amaçlı yürüyoruz. Çünkü bizden sonraki gelecek nesillere, bizden sonraki Evlad-ı Fatihan’lara güzel ses getirecek, belki daha etkili olacak, belki ileriki yıllarda Türkiye’nin elini güçlendirecek olan bu projeye herkesin destek vermesini beklerim. Herkesten de destek bekleriz ayrıca. Şöyle bir söz var diyorlar ki; ‘Para yetmez, imkan yok.’ Millet varsa imkan vardır. Biz buradan çıktıktan sonra kendi imkanlarımızla biriktirdiğimiz tüm birikimlerimizi belirlenen devletin hazine hesabına yatıracağız” dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
kanal istanbul
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Reis 8 ay önce Şikayet Et
    Dağları deldik YHT yaptık yetmedi denizleri aştık nice gemiler indirdik yetmedi uzaya uydular yaptık gönderdik buda yetmedi nice köprüler yaptık buda yetmedi nice otoyollar yaptık buda yetmedi şimdi de kanal İstanbul u yapıp inşallah düşmanları catlatacagiz
    Cevapla
  • misafir 8 ay önce Şikayet Et
    insallah
    Cevapla