Sona gelindi! Açılışını Erdoğan yapacak

İzmir'de yapımı tamamlanan Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu ve bağlantı yolları, 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak. ‘Kuzey Ege Otoyolu', İzmir-Çandarlı arasını yaklaşık 40 dakikaya düşürecek.

Sona gelindi! Açılışını Erdoğan yapacak
Sona gelindi! Açılışını Erdoğan yapacak
GİRİŞ 20.02.2020 10:09 GÜNCELLEME 20.02.2020 10:09
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İzmir’de yapımı tamamlanan Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu ve bağlantı yolları, 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak. ‘Kuzey Ege Otoyolu’, İzmir-Çandarlı arasını yaklaşık 40 dakikaya düşürecek.
2017 yılında ihalesi yapılan Kuzey Ege Otoyolu, 22 Şubat Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle hizmete girecek.

İzmir’de önemli sanayi ve turizm merkezlerinin bulunduğu kuzey aksında trafik sorununa önemli ölçüde çözüm sağlayacak Kuzey Ege Otoyolu, bölgedeki demir çelik fabrikaları, limanlar ve organize sanayi bölgelerinin bulunduğu Aliağa güzergahı ile Foça'daki turizm merkezlerinin hızlı ulaşım ihtiyacını karşılayacak.

Yaklaşık 96 kilometre uzunluğa sahip otoyol üzerinde 946 metre uzunluğunda Buruncuk Tüneli inşa edildi. 12 köprülü kavşak, 2 hemzemin kavşak, 7 ücret toplama alanı, 3 otoyol hizmet alanı, 6 viyadük, 38 köprü ve 182 menfezin bulunduğu otoyol, İzmir Çevre Yolu Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağından Çandarlı çıkışına kadar olan mesafeyi yaklaşık 40 dakikaya indirecek. Güzergahın Koyundere kavşağı ile Çandarlı çıkışı arasındaki bölümü ise 25 dakikada geçilebilecek. Otoyolun yapımı planlanan Kuzey Ege Limanı'nın da trafik yükünü önemli ölçüde karşılaması bekleniyor.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
açılış
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Erpinar 1 yıl önce Şikayet Et
  İzmirli hiç haketmiyor, ama siz yine de yapın.
  Cevapla
 • Akif 1 yıl önce Şikayet Et
  Iyi ki var Başkan Erdoğan, yoksa bu ülkeye kimse bir çivi çakmazdı ve üstüne de borçlu olurduk. Düşünün eski Türkiye'yi. Yatırım yoktu, üstüne üstlük bir de milyarlarca da borcumuz vardı. Helal olsun.
  Cevapla
 • çağdaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle yollar ülkeye lazım, akıllı insanlar beğeniyor.
  Cevapla