Sosyal konut ve kentsel dönüşüm ödemeleri ertelendi

Ziraat, Vakıf, Halk Bankası ve İş Bankası koronavirüs salgınının olası olumsuz etkilerinin azaltılması için destek paketleri devreye sokarken, KİPTAŞ da sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hak sahibi vatandaşların nisan ve mayıs aylarının taksit ve ara ödemelerini erteledi

Sosyal konut ve kentsel dönüşüm ödemeleri ertelendi
Sosyal konut ve kentsel dönüşüm ödemeleri ertelendi
GİRİŞ 23.03.2020 13:22 GÜNCELLEME 30.03.2020 17:15

KİPTAŞ, sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında hak sahibi vatandaşların nisan ve mayıs aylarının taksit ve ara ödemelerini erteledi

 

 

KİPTAŞ'tan yapılan açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ödeme güçlüğü yaşayabilecek vatandaşlar için alınan tedbirler paylaşıldı.

Bu kapsamda, Silivri 3. Etap Sosyal Konut Projesi'nin nisan-mayıs ara ödemeleri, Çatalca Sosyal Konut Projesi'nin nisan-mayıs taksitleri, Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm Projesi'nde (Locamahal) dönüşüme tabi tutulan hak sahipleri için nisan-mayıs borçlandırma taksitleri ertelendi.

 

 

Nisan ayına ait taksit ödemelerinin haziranda, mayısa ait taksit ve ara ödemelerin ise temmuzda tahsil edileceği, erteleme işlemleri nedeniyle müşterilere temerrüt faizi yansıtılmayacağı bildirildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR