Bakanlıktan İmamoğlu'nun sözlerine yanıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Ülkemizin salgınla mücadele ettiği bu dönemde yatırım ve üretimin durdurulmasının istenmesi, yapılan bir proje ihalesi üzerinden siyasi fırsatçılık yapmak, milletimize koronavirüsten (Kovid-19) daha çok zarar vermektedir." ifadesini kullandı.

Bakanlıktan İmamoğlu'nun sözlerine yanıt
Bakanlıktan İmamoğlu'nun sözlerine yanıt
GİRİŞ 26.03.2020 16:49 GÜNCELLEME 26.03.2020 17:29
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Kanal İstanbul güzergahında bulunan iki tarihi köprünün taşınması veya yerinde koruma altına alınmasına karar verilmesi için yapılan proje ihalesini eleştirerek, "Kovid-19 ile mücadele ederken bunlar Kanal İstanbul derdinde" şeklinde açıklamaları olduğu anımsatıldı.

 

Dünyanın her tarafında olduğu gibi Türkiye'de de Kovid-19 ile mücadelenin devletin tüm kurumları ve milletle birlikte devam ettiğine işaret edilen açıklamada, kısa sürede bu salgından kurtularak ülkenin normal gündemine dönmesinin umut edildiği aktarıldı.

"İHALELER ÖNCEDEN BELİRLENMİŞ SÜRECİN PARÇASI"

Açıklamada, bir taraftan salgınla mücadele ederken öte yandan hayatın devam ettiğinin unutulmaması gerektiğine işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

 

"Üretim ve yatırımın devam etmesi, ülke ekonomisinin çökertilmemesi, salgından kurtulduktan sonra da ihtiyaç olan ürünlerin üretilmesi ve gerekli yatırımların yapılması da son derece önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti, salgın ile mücadele ederken üretim ve yatırımları da yapabilecek güçtedir. Kanal İstanbul Projesi ile ilgili çalışmalar da elbette devam etmekte olup, bugün proje ihalesi yapılan iki tarihi köprünün taşınması veya yerin)e korunması işi de önceden belirlenmiş bir sürecin bir parçasıdır. Ülkemizin salgınla mücadele ettiği bu dönemde yatırım ve üretimin durdurulmasının istenmesi, yapılan bir proje ihalesi üzerinden siyasi fırsatçılık yapmak, milletimize koronavirüsten daha çok zarar vermektedir. Ülkemiz salgınla mücadele ederken üretim ve yatırımları da sürdürmek, ülke ekonomisinin dimdik ayakta tutarak yarınlarımızı da güvence altına almak hepimizin temel görevi olduğuna inanıyoruz." 

YORUMLAR 3
 • son durak 3 yıl önce Şikayet Et
  daha metro ve etrobülerin yürüyen merdivenlerinin sorunlarını çözemeyen şahıs memleket meselesine karışıyor den önündeki işleri bitirde aferin desinler sonra dikkatin dağılıyo sandalyeni bir çekerlerse pat die düşersin sonra
  Cevapla
 • kuzey yildizi 3 yıl önce Şikayet Et
  ben imamoglunun bu cikisina da sasirmadim. "dervisin fikri neyse zikride odur" deyisini hatirlatiyor ancak farkli olan durum su ki bu aralar covid-19 deyince akan sular duruyor ya bu zat dikkatleri kendi uzerine cekmeye calisiyor, sen istanbul icin tedbirlerini alda gerisine karisma
  Cevapla
 • mehmetm 3 yıl önce Şikayet Et
  Bilimsel , akli hareket eden şu zavallılara bakın hele . Salgın var diye ihalelerin durmasını istiyorlar. Prof. İdris Küçükömer ( bu sosyalist bir şahıstır )''Türkiye’de sağ sol, sol da sağdır. Türkiye’nin "solcuları” gericidir. Türkiye’nin ilericileri "sağ” cenahta görülen geniş İslamcı halk kitleleridir.’ '' diye boşuna dememiş. )
  Cevapla