2020 sonunda hizmete açılacak! Havadan böyle görüntülendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından 21 Aralık'ta hizmete açılacağı duyurulan Kuzey Marmara Otoyolu’nda geriye kalan 112 kilometrelik kesimde devam eden çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Asfalt serimlerinin sürdüğü Sakarya’da ki çalışmalar havadan görüntülendi.

2020 sonunda hizmete açılacak! Havadan böyle görüntülendi
2020 sonunda hizmete açılacak! Havadan böyle görüntülendi
GİRİŞ 24.07.2020 12:11 GÜNCELLEME 24.07.2020 14:04
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İstanbul-Kocaeli ve Sakarya trafiğini oldukça rahatlatması beklenen ve aynı anda 4 aracın geçebileceği tünellerle dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan 400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu’ da devam eden çalışmalarda sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu’nda 21 Aralık tarihinde hizmete sunmayı planladıklarını duyurmuştu. 400 kilometre uzunluğundaki otoyolundaki çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü ve asfalt serim işlemlerinin devam ettiği Sakarya kesiminde çalışmalar havadan da görüntülendi.

 

 TOPLAM MALİYETİ 13.6 MİLYAR TL OLAN PROJEDE 1 MİLYON 160 BİN BİTKİ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Proje kapsamında Avrupa kesiminde 14 adet, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Anadolu kesiminde ise 29 adet kavşak yer alıyor. 2020’de tamamlanması beklenilen projede Silivri’den otobana girecek sürücüler, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçtikten sonra Akyazı’dan TEM Otoyolu'na bağlanacak. Projenin toplamında 8 tünel, 30 viyadük, 143 köprü, 96 alt geçit, 73 üst geçit, 600 menfez bulunacak. Avrupa yakasında Trakya Bölgesi'nin İstanbul’a ulaşımını sağlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla şehir içi trafiğini rahatlatarak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltması hedeflenen projeyle Anadolu’nun İstanbul’a ulaşımını sağlayan Sakarya ve Kocaeli’deki yoğunluğun da azaltılması bekleniyor. Toplam maliyeti 13.6 milyar TL olan projede ayrıca peyzaj çalışmaları ile toplam 1 milyon 160 bin bitki dikimi de gerçekleştirilecek.

 

 

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • doğan 1 ay önce Şikayet Et
  tekirdağ tarafı hep üvey evlat muamelesi görmekten bıktı atalarımı araştıracam şüpheleniyorum artık.
  Cevapla
 • ahtrz 1 ay önce Şikayet Et
  kimse yolsuz kalmayacak 2023 e kadar yaparız
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Gebze çıkışı unutuldu balcıkta çıkmaz sokak olarak bekliyo chp nin eline koz vermeyin
  Cevapla
 • mis@f1r 1 ay önce Şikayet Et
  chp nin elinde koz olsa ne olacak?...gebze cikisinimi yapacaklar...ekonun ist de yaptigini görüyoruz...
  Cevapla
 • Mutlu yörük 1 ay önce Şikayet Et
  Ulen arkadaş bir de Karaman Mut Silifke yoluna el atın hâlâ 1955 yılında rahmetli Menderes in yaptığı yoldan gidip geliyoruz
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Buradan soruyorum lütfen yayınlayın akdeniz karadeniz yolu ne zaman bitecek????? Keza söz konusu İstanbul olunca her şey cok hızlı anadolu da 50 ili ilgilendiren yol olunca haber eden yapan yok!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle