Erdoğan: Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız

Talas Paraşüt Alanı'nda Kayseri Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız" açıklamasında bulundu.

GİRİŞ 24.10.2020 15:58 GÜNCELLEME 24.10.2020 16:33
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Talas Paraşüt Alanı'nda Kayseri Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu.

 

 

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Az önce partimizin ilk kongresini gerçekleştirdik. şu anda kongre devam ediyor. Kayseri'de AK Parti'yi 2023'e taşıyacak yol arkadaşlarımız belirleniyor. Daha önce pek çok ilimizde olduğu gibi gecekondu kuşatmasında olan Kayseri bugün ülkemizin en güzel şehircilik örneklerinden biri haline gelmiştir. TOKİ ve belediyelerimizin başarılı çalışmaları gecekondu bölgeleri örnek yerleşim alanları haline dönüştürülmüştür. Şehrimizde yaklaşık 100 bin konutun dönüşümü gerçekleşmiştir.

 

 

Bugün projenin ilk etabını oluşturan 652 konut ve 55 iş yerini hizmete açıyoruz. Yeni haliyle bu bölgenin cazibesi artacaktır.

Kentsel dönüşüm projelerimizin her aşaması şeffaf ve uzlaşmayı esas alacak şekilde yürütülmüştür. Bugün 168 konutluk ilk etabın açılışını yapıyoruz. Bu konutlarda hayatlarını sürdürecek vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür temenni ediyorum.

TOKİ'yi yeniden yapılandırarak konut seferberliği başlattık. Park ve bahçeden kamu hizmet binasına kadar bu büyük seferberliği sürdürdük.

Ülkemizi afetlere dayanıksız yapıların tamamından kurtaracağız.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • ..... 1 ay önce Şikayet Et
  Tozkoparan dan baslayabilitsiniz mesela
  Cevapla
 • Yenileme 1 ay önce Şikayet Et
  Sn. Cumhurbaşkanım evet çoğu bina eski ve temelden sıkıntılı ancak nüfus da artmış vaziyette özellikle aile binalarında ciddi sıkıntılar var yenisi yapılınca bir kaç kişi açıkta kalıyor. Binaların aynısı yenileme olarak yapılması bir çok sıkıntıyı giderecektir. Otopark alanı vs olunca karınca yuvası gibi bir ev oluyor lütfen bu konuda da yardımcı olunuz. Selam ve dua ile.
  Cevapla
 • reis 1 ay önce Şikayet Et
  reis mutahıtlerın elıne bırakma bızı hepsını tokı yapsın
  Cevapla
 • Greenpeace 1 ay önce Şikayet Et
  Müteahhitlere gün doğdu.
  Cevapla
 • fergan 1 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle