Konut satışlarında yüzde 30’luk zam bekleniyor

Emlak sektöründe yeni yılla birlikte fiyatların artacağını söyleyen Genel Direktör Orkun Efe Kurtuluş, "2021’in ikinci çeyreğinden itibaren konut satışlarında yüzde 30’luk bir zam oranı beklemekteyiz. Bu zamlardan sonra sektörün nasıl ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz" dedi.

Konut satışlarında yüzde 30’luk zam bekleniyor
Konut satışlarında yüzde 30’luk zam bekleniyor
GİRİŞ 28.01.2021 12:09 GÜNCELLEME 28.01.2021 12:09

Gayrimenkul sektöründe maliyetlerin artmasıyla birlikte konut fiyatlarının yükselişe geçmesi bekleniyor. Özellikle biten projelerdeki stok dairelerin azalmasıyla birlikte yeni başlayacak projelerdeki konut fiyatlarının artışa geçeceği hissediliyor.

Yeni yılın ilk çeyreğinde konut satışlarında zamlanma beklediklerini söyleyen Kurtuluş, "Konut yapımlarında maliyetlerin yükselişe geçmesiyle birlikte 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren konut satışlarında yüzde 30’luk bir zam oranı beklemekteyiz. Bu zamlardan sonra sektörün nasıl ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Ancak gomeed.com olarak zamlardan etkilenecek olan gayrimenkul sektörünün her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Tüm emlak ilanlarının ücretsiz ve sınırsız verildiği gomeed.com ilan platformumuzdan tüm gayrimenkul firmalarının yararlanması temennimdir" dedi.
 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
konut satışı
YAZDIR