Diyarbakır’ın yeni oksijen deposu Bağlar Millet Bahçesi başladı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'nın, Bağlar Belediyesi tarafından Bağcılar Mahallesi'nde tahsis ettiği 92 bin metrekarelik alanda yapacağı Millet Bahçesi'nde geri sayım başladı. İhale aşamasının tamamlanmasından sonra projenin saha çalışmalarına resmen başlandı.

Diyarbakır’ın yeni oksijen deposu Bağlar Millet Bahçesi başladı
Diyarbakır’ın yeni oksijen deposu Bağlar Millet Bahçesi başladı
GİRİŞ 15.02.2021 15:48 GÜNCELLEME 17.02.2021 17:14

TOKİ tarafından yürütülecek çalışmalarla Diyarbakır'a yeni bir soluk getirecek Bağlar Millet Bahçesi projesinin bir buçuk yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Sosyal donatı alanları, Millet Kıraathanesi, yürüyüş ve bisiklet parkurları, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir yeşil alan oluşturması amaçlanan proje 400 binden fazla nüfusu olan Bağlar'ın çehresini değiştirecek.

"BAĞLAR, DİYARBAKIR'IN HUZUR ALANI HALİNE GELECEK"

Projenin başladığı alanda incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirlerde çevre ve yeşil alan bilincini artırmak amacıyla büyük önem verdiği Millet Bahçesi'nin çok yönlü özellikleriyle Bağlar'ı Diyarbakır'ın oksijen deposu haline getireceğini söyledi. Belediye olarak arazi tahsisinde bulunarak projeye büyük katkı sunduklarını belirten Beyoğlu,"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere sunmuş olduğu imkanlar ve kendisinin millete olan sevdasından almış olduğumuz güvenle Bağlar'ımızı hak ettiği gelişmiş şehir seviyesine getirmek için tevazu,samimiyet ve gayretle çalışıyoruz. Tahsis etmiş olduğumuz arazide Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde TOKİ tarafından yapılacak millet bahçesi ilçemizi Diyarbakır'ın yeni oksijen ve huzur alanı haline getirecek" diye konuştu.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR