Bülent Turan'dan 1915 Çanakkale Köprüsü için çarpıcı öneri!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 915 Çanakkale Köprüsü'nün uzunluğunun Eyfel Kulesi'nden yüksek olduğuna dikkat çekerek, "Kulelerdeki asansörü açalım turizme; çatlasın 300 metrelik Eyfel" dedi.

Bülent Turan'dan 1915 Çanakkale Köprüsü için çarpıcı öneri!
Bülent Turan'dan 1915 Çanakkale Köprüsü için çarpıcı öneri!
GİRİŞ 29.05.2021 14:14 GÜNCELLEME 29.05.2021 14:15
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Çamlıca Kulesi'nin açılışına yönelik bir paylaşım yaptı. Fethin yıl dönümünde Çamlıca Kulesi'nin halkın hizmetine sunulacağını aktaran Altun'un gönderisi, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından alıntılandı. Altun'un gönderisini alıntılayan Turan, Çanakkale'de yükselen 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Çamlıca Kulesi'nden yüksek olduğunu esprili bir dille aktardı.

365 metrelik Çamlıca Kulesi'nden antenleri çıkarınca 220 metre kaldığını belirten Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kırmızı kulelerinin 318 metre olduğunu söyledi.

Köprünün turizme açılması teklifinde bulunan Turan, "Kulelerdeki asansörü açalım turizme; çatlasın 300 metrelik Eyfel..." dedi.

ÇANAKKALE'DEN GÜZEL İSTANBUL'A SELAM

Turan açıklamalarına, "Türkiye'nin dört bir yanından yükselen tüm eserler ortak gururumuz. Çanakkale'den güzel İstanbul'a selam." sözleriyle devam etti.

18 Mart 2017’de yapımına başlanan 1915 Çanakkale Köprüsü, 2023 metre ana açıklığı ile “dünyanın en uzun açıklıklı asma köprüsü” unvanına sahip. 318 metrelik kuleleri ile de “dünyanın en yüksek asma köprüsü” olacak olan kule, köprüsüyle birlikte Asya ve Avrupa deniz üstünden dördüncü, toplamda ise yedinci kez birleştirilmiş olacak.

Feribotla yaklaşık 30 dakikada geçilen Çanakkale Boğazı’nda, bekleme süreleri ile yaklaşık 1 saat süren seyahat süresi, köprü açıldığında 4 dakikaya inecek.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 15
 • Hakikat 7 ay önce Şikayet Et
  Kedi yolu nu güvenlik tedbirleri alındıktan sonra yaya olarak açmak ve uygun bir ücret ile yapmak köprüyü bile bedavaya getirebilir köprü açılsa dahi yaya geçişi devam etmeli muazzam olur iyi fikir
  Cevapla
 • Velhasıl-ı Kelam 7 ay önce Şikayet Et
  Biraz gerçekçi olmak lazım. Turizm açısından eyfel ile boy ölçüşemez ama bizim köprümüz eyfelden evladır.
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Ucuz olsun herkes geçsin.Fiyatla asgari ücrete göre yapılsın.
  Cevapla
 • Hamit 7 ay önce Şikayet Et
  Çanakkale ye Eyfele benzeyen turistik değerden çok şehitler anıtı daha çok yakışır.
  Cevapla
 • Ametoca 7 ay önce Şikayet Et
  Yahu Hamit yukaridaki yazidan anladigin bumu ?
  Cevapla
 • Cevap 7 ay önce Şikayet Et
  Kıyas başka benzetme başka birşey kimse Eyfel e benziyor diye iddia etmiyor
  Cevapla
 • Mutlu 7 ay önce Şikayet Et
  Taksim camii süper. İnşallah orada namaz kilariz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle