Gaziantep'te 2+1 konutlar sahiplerini buldu

Şehitkamil Belediyesi, toplu konut çalışmalarında ilk olarak Şirinevler bölgesindeki 2+1 konutların kura çekimi ile sahiplerini belirledi.

Gaziantep'te 2+1 konutlar sahiplerini buldu
Gaziantep'te 2+1 konutlar sahiplerini buldu
GİRİŞ 07.10.2013 16:12 GÜNCELLEME 07.10.2013 16:12

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi'nin, Şirinevler Mahallesi'ne yaptırdığı sosyal konutların kura çekiminin ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kurayı kazanan talihlileri evlerinde ziyaret etti. Başkan Fadıloğlu, ilk olarak kurada 17 bin 842 kişi içerisinden ilk ismi okunan Lütfullah Kayhan ailesini evinde ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

17 bin 482 kişi arasında ismi ilk okunan Lütfullah Kayhan, çok mutlu olduğunu dile getirerek, “İlk başvuru aşamasında arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Daha sonra başvurumuzu yaptık. Bugün de kura çekimi vardı ve kısmet bizeymiş. 17 bin 482 kişi arasında ilk benim ismim okunduğu için çok şanslıyım ve çok heyecanlıyım.” dedi. 

Başkan Fadıloğlu daha sonra, Boyno Mahallesi'nde ikamet eden ve kurayı kazanan diğer aile Mehmet Kaya'yı evinde ziyaret etti. Burada da Mehmet Kaya ve ailesiyle bir süre sohbet eden Başkan Fadıloğlu, aileyi tebrik etti. Fadıloğlu şunları kaydetti: “Şirinevler Mahallemizde yapılan 2+1 evlerimizin kura çekimini yaptık. Biz işin başlangıcından beri vatandaşlarımızın hizmetinde olduğumuzu belirttik. Vatandaşlarımıza eziyet etmeden onların daha rahat mekanlarda yaşamalarını sağlamak adına, onlara hizmetin kalitesini götürmek adına faaliyetlerde bulunuyoruz. 17 bin 482 vatandaşımızın müracaatı söz konusuydu. Gönül ister ki her müracaat eden vatandaşımızı bu imkandan faydalandıralım. Ancak elimizdeki imkanlar buna müsait değildi. İlk etapta çekilişi yapılan bu 162 konutumuzun çekilişi gerçekleşti. İnşallah en kısa sürede de bunların teslimleri gerçekleştirilecek.”

KAYNAK: CİHAN