200 kişi denildi ancak duyan koştu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin emekliler için yaptıracağı 200 konutun kura çekilişi, başvuruda bulanan 2 bin 260 kişi arasında yapıldı

200 kişi denildi ancak duyan koştu
200 kişi denildi ancak duyan koştu
GİRİŞ 01.08.2016 17:27 GÜNCELLEME 01.08.2016 17:27
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin emekliler için yaptıracağı 200 konutun kura çekilişi, başvuruda bulanan 2 bin 260 kişi arasında yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi içindeki 400 kişilik sinema salonunda gerçekleştirilen kura çekilişine başvuruda bulunan emekliler yoğun ilgi gösterdi. Salonun tamamen dolması üzerine bazı emekliler ve yakınları dışarıda kaldı. Yoğunluk nedeniyle salon içinde ve dışında zaman zaman izdiham yaşandı.

Kurayı izlemek için gelen Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TOKİ ve noter yetkililerine kura çekilişinin ertelenmesini veya başka bir alanda yapılmasını önerdi. Ancak yetkililer kuranın çekilmesi kararını verdi.

Salona giren ve kurada ismi çıkanlar büyük sevinç yaşadı. Bazı kişiler, kurayı kazananlar arasında aynı aileden birden fazla kişinin bulunduğunu ileri sürerek itirazda bulundu.

Salon dışında kalan ve kültür merkezinin çevresindeki ağaçların gölgesinde kuranın tamamlanmasını bekleyenler, kurada isimlerinin çıkıp çıkmadığını liste asıldığında öğrenecek.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Sedat 4 yıl önce Şikayet Et
  Bir de bunların kampanya yapanları var en ucuz daire 700 milyar
  Cevapla
 • kozmonot 4 yıl önce Şikayet Et
  bu ulkede milyonlarca evsiz vatandas var birileri cikip show amacli suriyelilere ev vericez diyor.kendi oz vatandaslarinin butun sorunlarini hallettiler sira suriyelilerde
  Cevapla
 • doğruları konuşan 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu yeni Türkiye fena bir şekilde eski Türkiyeyi anımsatıyor bana.
  Cevapla