İstanbul'a 2 yeni tünele onay

Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi'nin hayata geçmesinde engel kalmadı. Projeyle Unkapanı Köprüsü tarih olacak.

İstanbul'a 2 yeni tünele onay
İstanbul'a 2 yeni tünele onay
GİRİŞ 14.05.2016 09:49 GÜNCELLEME 14.05.2016 16:07
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

"Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi" için hazırlanan plan tadilatı teklifi ve "Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi"ne ilişkin plan değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında "Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi”nin hayata geçirilmesi için hazırlanan plan tadilatı teklifinin yer aldığı "Fatih İlçesi, Haliç Su Altı Karayolu Tüneli ve Unkapanı-Kasımpaşa-Şişhane Kavşakları Ön Projesine ilişkin plan tadilatına ilişkin komisyon raporu oylamaya sunuldu.

Onaylanan raporla, "Haliç-Unkapanı Su Altı Karayolu Tüneli Geçiş Projesi"nin hayata geçmesinde engel kalmadı. 

Projeyle Haliç'in iki yakası arasındaki trafik denizin altından tünelle sağlanacak. Tünelin bir ayağı Kasımpaşa'da, bir ayağı ise Unkapanı'nda olacak. Çift yönlü olarak trafiğin akacağı tünelin çıkış noktaları döner kavşaklarla alternatif yollara bağlanacak. 1836 yıllında inşa edilen Unkapanı Köprüsü'nün de kaldırılması planlanıyor.

Haliç'e ilişkin raporun ardından, "Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi"nin hayata geçmesine ilişkin plan değişikliği teklifi görüşüldü. Teklifi içeren Ulaşım ve Trafik Komsiyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu müşterek raporu oylamaya sunuldu.

Oylama öncesi söz alan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, hizmet için büyükşehirle temas halinde olduğunu ve zaman zaman yanlış anlaşılmalara da yolaçtığını ifade ederek, "Benden önceki 10 yılda ilçe ve İBB'nin bir türlü sağlayamadığı uyumu sağlamaya çalıştım. Benden önceki dönemde
İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çivi çakmamıştı. Sayın Topbaş'la bu samimi, içten diyaloğu başlattığımda aynı karşılığı kendisinden gördüğümü ifade etmek istiyorum." dedi.

"Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi"ne ilişkin plan değişikliği teklifini içeren komisyon raporu yapılan oylamada kabul edildi.

TOPBAŞ 'USTALIK ESERİM OLACAK' DEMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, ‘Haliç Unkapanı Karayolu Tüneli Projesi’ için son yerel seçimler öncesinde Esenler’de halka hitaben yaptığı konuşmada 'Ustalık eserim olacak' demişti.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Trafiğe kapatıp tarihi bir dinlenme mekanı haline getirililerek ailelere uygun nezih ve ekonomik bir proje yapılabilir. YIKMAK KOLAY, YAPMAK ZOR?
  Cevapla
 • Anonim 5 yıl önce Şikayet Et
  YIKMAK KOLAY, YAPMAK ZOR? Adam yıkıp bırakacağım demiyor. Yıkıp yenisini daha iyisini yapacağını söylüyor. Kalıp cümleleri kullanırken önce bir düşün.
  Cevapla
 • MİSAFİR 5 yıl önce Şikayet Et
  Sanırım yorumlar haberin yayınlandığı ilk fotoğraf ile ilgili (İlk fotoğrafta galata köprüsü vardı... Değiştirildi teşekkür ederiz) Bu köprü tarihi değil ve metro köprüsünün yanında görüntü kirliliği yapıyordu. Şimdi hem yeşil alan açılmış olacak hemde trafik rahatlayacak. Güzel bir proeje olacak. Paraya sıra gelince çarçur edilmeyen paralar vatandaşa hizmet olarak dönüyor işte . Bu kaynak ve bu imkan her zaman vardı. Elbette hatalar var ama Allah'a şükür doğru inların elinde güzelliklere dönüşüyor.
  Cevapla
 • KARAHANLI 5 yıl önce Şikayet Et
  YETER ARTIK BU PARALAR NERDEN. geliyor :D
  Cevapla
 • Yavuz 5 yıl önce Şikayet Et
  yapmasa onca parayi yedi diyecekler...yapsa bu paralar nerden geliyor...ne ariza milletmis arkadas
  Cevapla
 • mikail 5 yıl önce Şikayet Et
  yapma ramco... yorumu oku anla sonra cevap yaz... adam geyik yapmış.
  Cevapla
 • ramço 5 yıl önce Şikayet Et
  hayırdır senın paraların degıl korkma adam hizmet edıyor demekkiş var para yapılıyor yanı eskısı gıbı yeyip atmıyorlar
  Cevapla
 • göktürk ccc 5 yıl önce Şikayet Et
  niye kaldırıyorsunuz trafiğe kapatın yayalaştırın tarihi yok etmeyin..!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle