Yavuz Sultan Köprüsü'nde bunu yapan yandı

Selfie çekmek için Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde duran ve felç olan trafikte emniyet şeridini ihlal edenler ceza ödemeye başladı.

Yavuz Sultan Köprüsü'nde bunu yapan yandı
Yavuz Sultan Köprüsü'nde bunu yapan yandı
GİRİŞ 30.08.2016 09:47 GÜNCELLEME 30.08.2016 10:08
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Selfie çekmek için Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde duran ve felç olan trafikte emniyet şeridini ihlal edenler ceza ödemeye başladı.

Devlet erkanının katılımıyla trafiğe açılan Yavuz Sultan SelimKöprüsü'nden araç geçişleri başladı. Boğazın üçüncü gerdanlığının ulaşıma açıldığını duyan vatandaşlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne akın etti. Köprüye gelenİstanbullular araçlarından inerek bol bol hatıra fotoğrafı çekti. Bazı vatandaşlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Selfie yaparken bir vatandaş ise köprünün korkuluklarına çıkarak müzik eşliğinde oynadı. Vatandaşların Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün hizmete girmesinden dolayı duyduğu mutluluk görülmeye değerdi.

Yetkililer, mobil EDS araçlarının artan şikayetler üzerine Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne yönlendirildiğini söyledi.

İstanbul'un Avrupa ve Asya yakasını üçüncü kez birleştiren, dünyanın üzerinden tren geçen en uzun ve en geniş asma köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, geçişlerinücretsiz olduğu bugünlerde vatandaşların akınına uğramıştı.

Hürriyet'in haberine göre; Yasak olmasına rağmen köprü üstünde durup selfie (özçekim) pozu verenlerin de etkisiyle trafik çekilmez hale gelmişti. Köprüyü evlerine veya işlerine gitmek için kullananlar, hem selfie'cilere hem de emniyet şeridini ihlal edenlere isyan ediyordu.

Yetkililere göre köprünün üzerinde yer aldığı Kuzey Marmara Otoyolu son günlerde mobil EDS cihazlarıyla takviye edilerek çok sayıda sürücüye ceza kesilmeye başladı.

Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) trafik kurallarını ihlali uzaktan tespit için kullanılıyor. Kameraların olmadığı bölgeler zaman zaman mobil EDS cihazı taşıyan araçlara devreye gezdirilerek takip edilebiliyor. EDS ile azami hız, emniyet şeridi ve trafik ışığı gibi çok sayıda ihlal tespit edilebiliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Harun Gulen 4 yıl önce Şikayet Et
    Selfie cezasi nedenmis? cunki kaza olabilirmis ve insanlar hayatini kaybedebilirmis. Ogrendikmi simdi?
    Cevapla
  • cengiz 4 yıl önce Şikayet Et
    Devletimize milletimize hayirli ugurlu olsun
    Cevapla