2. Abdülhamit'in projesi için geri sayım!

2. Abdülhamit döneminden bu yana bekleyen Filyos projesi faaliyete geçiyor.

GİRİŞ 16.09.2016 16:32 GÜNCELLEME 16.09.2016 16:40
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği başkanı Savaş Çiloğlu, Filyos Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2. Abdülhamit’in döneminden bu yana konuşulan fakat bir türlü faaliyete geçmeyen Fİlyos Projesi ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın Ekim ayında Zonguldak’a gelerek Filyos Liman’ın temel atma törenine katılmayı planladığını söyledi.

YASADAKİ EKSİKLİK YÜZÜNDEN FAALİYETE GEÇEMEDİ

Filyos Projesinin Zonguldak için büyük bir önem arz ettiğini ifade eden Çiloğlu, “Filyos Limanın ihalesi 2014 yılının 18 Mart tarihinde yapılmıştı. Bizde gözlemci olarak gururla katılmıştık. 2 yılı aşkın süre geçmesine rağmen kamu ihale yasadaki bazı eksiklilerden dolayı diğer firmaların yapmış olduğu itirazlar sonucu bir türlü faaliyete geçmedi. '' dedi.

Çiloğlu, geçtiğimiz günlerde ihalenin sonuçlandığını söyledi. 

KARADENİZ'İN MERKEZİ OLABİLİR

Filyos Vadi Projesinin faaliyete geçmesiyle Zonguldak’ın Karadeniz bölgesinin merkezi olabileceğini ifade eden Çiloğlu, “Göç eden vatandaşlarımızla yaptığımız sohbetlerde Filyos Projesini umutla beklediklerini, faaliyete geçtiği takdirde bunların büyük bir bölümünü tekrar memleketlerine döneceklerini ifade ettiler. Bizim buradan göç eden vatandaşlarımız gittikleri yerlerde asgari ücretle vasıfsız eleman olarak çalışmakta kendi memleketlerinden uzak zor şartlarda yaşıyorlar.

Göç eden vatandaşlarımız Filyos projesi sayesinde dönerse inanın bu işe vesile olanlar çok büyük iş yapmış olacaklardır. Filyos vadi projesiyle Zonguldak’ın Karadeniz bölgesinin merkezi olacağını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
EKONOMİ haber EMLAK
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • efe 3 yıl önce Şikayet Et
  büyük işler büyük beyinlerden çıkar. proje yarışmaları sürekli olmalı. dereceli proje internette yayınlanmalı...
  Cevapla
 • Coşkun Altuntaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Tarihi Bilmek kadar Tarihimizde amaçlanmak istenip de başarılamayan projelerin önemini inceleyip günümüze kazandırmak çok büyük olaydır sebepi şu ki dünyada sınırları belirleyenlerin 1000 yıl öncesini görerek adım attıklarını unutmamak gerek ve ecdadımızdan aldığımız gücün farkına varıp eski büyük geçmişimize ulaşıp ümmeti huzura kavuşturabiliriz unutmayın tarih güçlüleri her zaman yazar..
  Cevapla
 • ertuğrul gazi 4 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyem emin adımlarla büyüyor avrupa küçülüyor artık dengeler değişecek 2023 te Türkiyem şaha kalkacak Allahın izniyle artık ülkem emin adamlarda
  Cevapla
 • anlamsız 4 yıl önce Şikayet Et
  ah ah büyük sultan alçaklara vur emri verip leşlerini kargalara versydinde memeleket bu kötü günleri görmeseydi. idarenin hata millete neye mal oldu. erdoğanda biraz diğer yanındaki siyasiler gibi tırssaydı. bu tükiye diye bir ülke yoktu. amam reis etrafındakileri hala neden temizlemez anlamsız.
  Cevapla
 • ankara 4 yıl önce Şikayet Et
  halife.... müslüman kanı dökülmesi için nasıl emir verebilirdi ki.... merhametli bir insandı ama çok fazla merhamet bazen kötü sonuçlar doğurabiliyor...
  Cevapla
 • Gökhan aydin 4 yıl önce Şikayet Et
  Sahilleri doldurun yine,yok edin kumsalları.dogu Karadeniz kıyıları bitti.sıra orda.anlamazsınız.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle