Bayrampaşa'da 1 milyarlık dönüşüm

Yıkılan Bayrampaşa Cezaevi’ne ilk kazma bu ay sonunda vurulması planlanıyor. Maliyeti 1 milyar TL olan projede devlet hastanesi, okul, cami ve yer altı otoparkı yer alıyor.

Bayrampaşa'da 1 milyarlık dönüşüm
Bayrampaşa'da 1 milyarlık dönüşüm
GİRİŞ 24.10.2016 17:21 GÜNCELLEME 24.10.2016 17:21

Bayrampaşa Cezaevi’nin bulunduğu alanda yapılması planlanan kentsel dönüşüme bu ay sonunda start veriliyor. Depreme dayanıklılık önceliğinde, dönüşüm odaklı hayata geçirilecek proje kapsamında inşa edilecek konutların ticari satışı yapılmayacak.

DAİRELER SATIŞA ÇIKMIYOR

Proje tamamlandığında yaklaşık 11 bin kişiye ev sahipliği yapılması planlanıyor. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, eski Cezaevi Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yüklenici üç firmayla birlikte KİPTAŞ tarafından yapılacağını söyledi. Projede altında otopark, kültür merkezleri, arkasında geniş bir alanı olan bir caminin yer alacağını hatırlatan Aydıner, “Bu konutlar kentsel dönüşüm amacıyla yapılıyor. Bu daireler satılmayacak. İkinci aşamada da boşaltılan bölge yıkılarak bu döngüyü devam ettirme düşüncesindeyiz.''

'PROJEDE BETONLAŞMA YOK'

Aydıner, projenin, yaklaşık 1 milyar liralık bir yatırım olduğunu anlattı. “Projede betonlaşma yok, binaların çevresinde yeşil alan kullanıyoruz” diyen Aydıner, “Bayrampaşamıza meydan kazandırılması için de Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler devam ediyor. Böylece Bayrampaşa’ya ilk kez bir meydan kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

ETİKETLER
emlak haber
YAZDIR