Bakan Arslan'dan 'Mahmutbey' talimatı

İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu noktalardan Mahmutbey bölgesini rahatlatmak için çaışmalar devam ediyor. Proje tamamlandığında Mahmutbey Gişeleri'nin kaldırılması planlanıyor.

Bakan Arslan'dan 'Mahmutbey' talimatı
Bakan Arslan'dan 'Mahmutbey' talimatı
GİRİŞ 26.10.2016 20:16 GÜNCELLEME 26.10.2016 21:02
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapımı devam eden Odayeri-Çatalca devlet yolu ve Odayeri-Kınalı otoyolu inşaatlarında incelemelerde bulundu. Arslan, incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri'nden Mahmutbey'e kadar olan kısmı açıldıktan sonra Mahmutbey gişelerinin bulunduğu yerde ilave bir sıkışıklık olduğunu belirten Bakan Arslan, ''Yüklenicimiz başladı. Bugün orada da ziyaret ettik. Her iki yolda da çalışmalar başladı. Mahmutbey sıkışıklığının giderilmesi adına da Çatalca bağlantısının bir an önce bitmesi için arkadaşları talimat verdik.'' diye konuştu.

6 ŞERİTLİ YOL

Bakan Ahmet Arslan, ''Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden gelip Odayeri'nden Çatalca'yı bağlayacak yeni bir devlet yolu yapıyoruz. Şu an oradayız. 3 gidiş, 3 geliş olacak ve 2017'nin sonunda bu projeyi bitireceğiz. Bu proje de ciddi bir rahatlama sağlayacak.'' ifadelerini kullandı.

MAHMUTBEY GİŞELERİ KALKIYOR

Bakan Arslan Mahmutbey gişelerinin şehrin dışına alınmasının sistemde karışıklığa yol açacağın söyleyerek, ''Mahmutbey gişeleri tamamen kaldırıyoruz. Üste bir tak olacak. O takta da şuan herhangi bir otoyoldan geçerken kamera sistemi görüyorsunuz tepede. O otomatik olarak ücreti okuyacak. Dolayısıyla ben HGS gişesine gireyim. Ben OGS gişesini gireyim. İki beton bariyerinin arasını denk getireyim dediğiniz zaman bir şişme oluyor. Biz o şişmeyi tamamen ortadan kaldıracağız.

Normal seyrinizi devam ettireceksiniz. FSM'de yaptığımız gibi otomatik olarak sistem okuyacak. Sistem gelecek ay hizmete alınacak. Trafik yüzde 30 rahatlayacak.'' dedi.

YORUMLAR 27
 • mehmet 5 yıl önce Şikayet Et
  türkiye sadece istanbul dan ibaret değil. varsa yoksa istabul.
  Cevapla
 • HACI ALİ 5 yıl önce Şikayet Et
  Mahmutbey gişeleri kaldırılacak mış. İyi de bu kaldırılma olayı yine plaka okuma siteminin geliştirilmesinden öte bir şey olmasa gerek. Yine şehir içinde, otoban yol ücretlendirmesine devam.
  Cevapla
 • ozcan 5 yıl önce Şikayet Et
  millete yanlış bilgi vermeyelim.. gişeler kalkıyor derken tamamen kalkmıyor.. aynı yerde delidumrul harcı ödemeye devam edeceğiz.. sadece kameralar yan taraftan üst tarafa geçmiş olacak :)
  Cevapla
 • nevzat 5 yıl önce Şikayet Et
  eve giderken devlete 2.5 tl veriyoruz beklerken trafikte 5 tl yakıyoruz devlet 2.5 tl alacam diye gişeler trafiğinde bize 5 tl yaktırıyor milli servet yurt dışına gidiyor
  Cevapla
 • kartal 5 yıl önce Şikayet Et
  benim arabam yok kafam rahat metroya biniyorum istediğim yere gidiyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle