Otomotiv Test Merkezi için önemli gelişme

Otomotiv Test Merkezi için Bursa Yenişehir Çardak mahallesindeki belediyeye ait hisse TSE'ye bedelsiz olarak devredildi.

Otomotiv Test Merkezi için önemli gelişme
Otomotiv Test Merkezi için önemli gelişme
GİRİŞ 19.12.2016 11:56 GÜNCELLEME 19.12.2016 11:56

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan açıklamada, otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu test ve belgelendirme hizmetlerini sunmak üzere Avrupa'nın en büyük test merkezlerinden biri olması planlanan Otomotiv Test Merkezinin kuruluş çalışmalarının hızla devam ettiği ifade edildi.

'ACİL KAMULAŞTIRMA İŞLEMİ TAMAMLANDI'

Projeyle ilgili geçen yıl çıkartılan acele kamulaştırma kararı çerçevesinde kamulaştırma ve hazine arazilerinin ön tahsis işlemlerinin tamamlandığının anımsatıldığı açıklamada, TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz'ın Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile yaptığı görüşmeler sonucunda Bursa Yenişehir Çardak mahallesindeki belediyeye ait hissenin TSE'ye bedelsiz devriyle arazinin ön tahsis ve acil kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Otomotiv Test Merkezi tüm etaplarıyla tamamlandığında, Türk otomotiv sanayi üreticileri Ar-Ge altyapısına kavuşacak, tasarım, üretim, markalaşma beceri ve kapasitelerini artırma imkanı bulacak. TSE bu merkezde üreticilere sunacağı belgelendirme hizmetleri ve eğitimlerle de dünya standartlarında ve yüksek kalitede üretim yapılmasına katkı sağlayacak." değerlendirmesinde bulunuldu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
EMLAK
YAZDIR