Yunuseli Havaalanı için geri sayım başladı

2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı'nın yeniden hava ulaşımına açılması için sürdürülen çalışmalarda sona gelindi.

Yunuseli Havaalanı için geri sayım başladı
Yunuseli Havaalanı için geri sayım başladı
GİRİŞ 30.01.2017 16:57 GÜNCELLEME 30.01.2017 16:57

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ''Şimdiden 60'a yakın uçak sahibi Yunuseli Havaalanı'nı kullanabilmek için başvuru yaptı. Önümüzdeki yıl Yunuseli Havaalanı  100'ün üzerinde uçağın iniş kalkış yaptığı bir merkez olacak'' dedi.

Bursa'da Yenişehir Havaalanı'nın faaliyete geçmesinin  ardından, 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı'nın yeniden hava ulaşımına  açılması için sürdürülen çalışmalarda sona gelindi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Recep  Altepe, 1 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek Bursagemlik-İstanbul Haliç seferi  ile ulaşıma açılacak Yunuseli Havaalanı'ndaki son hazırlıkları yerinde inceledi.

Uçuş için tüm eksiklerin tamamlandığını ve son düzenlemelerin  yapıldığını belirten Altepe, Gemlik’ten yapılan Haliç seferlerinin, çarşamba  gününden itibaren Yunuseli Havaalanı'ndan gerçekleştirileceğini vurguladı.  Yaklaşık bin 400 metre uzunluğundaki pistin küçük ve özel uçakların iniş ve  kalkışına uygun olduğunu aktaran Altepe, BURULAŞ’a ait karaya da inme özelliği  bulunan 4 deniz uçağının artık Yunuseli’den kalkacağını bildirdi.

Yunuseli Havaalanı'na yoğun bir talep olduğunu kaydeden Altepe, şu  değerlendirmelerde bulundu:

''Şimdiden 60'a yakın uçak sahibi Yunuseli Havaalanı'nı kullanabilmek  için başvuru yaptı. Yani önümüzdeki yıl Yunuseli Havaalanı 100’ün üzerinde uçağın  iniş kalkış yaptığı bir merkez olacak. İlk etapta İstanbul Haliç seferleri, yaz  aylarında da İzmir, Bodrum ve taleplere göre tatil bölgelerine uçuşlar buradan  yapılacak. Her türlü Sivil Havacılık faaliyetleri burada gerçekleşecek. Bu, aynı  zamanda kent ekonomisine de önemli bir katkı sağlayacak. İş dünyası için  alternatif bir ulaşım imkanı sağlanıyor. Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. İç  hatlar terminalimiz de bitmiş olacak."

Yunuseli-Haliç arasında hafta içi her gün karşılıklı iki kez yapılacak  seferler 25 dakika sürecek. Uçak kalkış saatleri ise Yunuseli'den 08.45 ve 14.45,  Haliç’ten de 09.45 ve 15.45 olarak belirlendi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
yususeli havaalanı
YAZDIR