Başkandan İstanbul'a ikinci havaray müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,”Metro çalışmalarının yanı sıra Havaray projemiz var. Kadıköy-Kartal Havaray projesinin hazırlıkları sürüyor” dedi.

Başkandan İstanbul'a ikinci havaray müjdesi!
Başkandan İstanbul'a ikinci havaray müjdesi!
GİRİŞ 14.04.2017 17:24 GÜNCELLEME 14.04.2017 17:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul'a ve Maltepe'ye yapılan yatırımlar toplamını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, "Benim başkanlık dönemimde 13 yılda İstanbul'a yaptığımız yatırımlar toplamı 98 milyar TL. Bu yılki yatırım bütçemiz 16,5 milyar TL. Sadece Maltepe'ye yaptığımız yatırımlar toplamı 5.2 milyar TL metrolardan dolayı ağırlıklı yatırım yaptık. Biz burada kalkıp da muhalefet belediyesidir, orada iş yapmayalım, orası çöksün ve bize oy versinler demedik. Böyle bir ahlakta değiliz" diye konuştu.

BAŞKAN KADİR TOPBAŞ'TAN KADIKÖY-KARTAL ARASI HAVARAY MÜJDESİ

Yapımı devam eden metro çalışmalarından bahseden Başkan Kadir Topbaş, "2018 yılı içerisinde Halkalı-Gebze-Marmaray hafif metro devreye girecek. Devlet Demiryolları yapıyor. Dudullu-Kayışdağı-İçerenköy-Bostancı metro hattı devam ediyor. Daha hızlı ulaşım için Kadıköy-Kartal metrosunu bitirdik. Bir de Havaray projemiz var. Kadıköy-Kartal havaray projesi inşallah onu da hazırlıkları sürüyor. Ayrıca Maltepe-Başıbüyük havaray talebi var, Kayışdağı'na teleferik isteniyor, bunların da çalışmaları sürüyor" şeklinde konuştu.

YORUMLAR 2
  • HAYRİ 5 yıl önce Şikayet Et
    toppaşa silivriyi hatırlatmak gerek,sanki istanbulun böyle bir ilçesi yok,hafif metro en önce bize lazım bakırköye bile saatlar süren yolculuk yapıyoruz en önce silivriyi merkeze bağlamalısınız.
    Cevapla
  • bizde vatandaşız 5 yıl önce Şikayet Et
    ya Allah aşkına belediye seçimlerinde şu Esenyurt'u adam etsinler diye akp Necmi Kadıoğluna oy verelim dedik. evden e5 metrobüse yayan gidecek kaldırım yok! (4 km), yanı başımızda esenyurtun laamı var bir türlü ıslah edemiyorlar. bırakın havarayı mayı bizde istanbulda yaşıyoruz. İnsaf. Esenyurt yetkililerine, beld. bask. duyurulur. (Akevler mah.)
    Cevapla