Erdoğan Bayburt'ta müjdeyi verdi! 2020'de bitecek

AK Parti Bayburt İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt ve Gümüşhane'ye hizmet verecek havalimanının 2020'de bitirileceği müjdesini verdi.

GİRİŞ 19.11.2017 14:09 GÜNCELLEME 19.11.2017 14:33

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Bayburt İl Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt'a hizmet verecek olan havaalanın biteceğini söyledi ve bir de müjde verdi. Erdoğan "Gümüşhane ve Bayburt'a kapalı spor salonları için talimatı verdim" dedi. 

SEÇİM ÖNCESİ BU İŞ BİTECEK

Salyazı beldesine bir havalimanı yapabiliyoruz. Beni yurt dışındaki kardeşlerim de, Trabzon'a şuraya buraya değil. Pisti büyük düşündük. Buraya rahatlıkla büyük boyutlu uçaklar da inecek. Artık benim Bayburtlu, Gümüşhaneli kardeşim, havalimanına inecek. 285 milyon lira maliyeti olan havalimanının proje ve ihale hazırlıkları sürüyor. Ahmet Bey, işi hızlı tutacağız ve inşallah, 2020 diye bana tarih veriniz. Ben diyorum ki seçim öncesi bu bitecek. 450 gün sonra hastanemizin açılışını yapacağız.

BAYBURT VE GÜMÜŞHANE'YE MÜJDE!

Bayburt'ta il kongresi toplantısı öncesinde dışarıdaki vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: Buradan müjdeyi veriyorum. 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt'a hizmet verecek olan havaalanımızı bitireceğiz. Havaalanı inşallah uzun yolları kısa edecek. Gümüşhane ve Bayburt'a kapalı spor salonlarının da talimatını verdim. Bu salonlarımız da 3 bin ila 4 bin kişiyi rahatlıkla alabilecek salonlarımız olacak. İçeride kongreyi hızlandıralım çünkü bugüne 2 ilimizin kongresini planladık. Bayburt'tan Gümüşhane'ye geçip, il kongresini de yapacağız.

YAZDIR