Belediye kararını verdi! Yıkılacak...

Trafik sıkışıklığına neden olan Kadıköy Kurbağalıdere Köprüsü'nün yıkılarak yenisi yapılacak.

Belediye kararını verdi! Yıkılacak...
Belediye kararını verdi! Yıkılacak...
GİRİŞ 20.12.2017 12:03 GÜNCELLEME 20.12.2017 16:20
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), trafik sıkışıklığına neden olan Kadıköy Kurbağalıdere Köprüsü'nün yıkılarak yenisinin yapılacağını duyurdu. 

İBB açıklamasında, yıkım işlemleri nedeniyle Kurbağalıdere Köprüsü'nün 22 Aralık Cuma günü 09.00'dan itibaren araç ve yaya trafiğine kapatılacağı ifade edildi.

Köprünün, İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğünün yürüttüğü kentsel dönüşüm kapsamında yıkılacağı aktarılan açıklamada, "Kentsel dönüşümün devam ettiği Kadıköy Fikirtepe'de, yetersiz kalan ve trafik sıkışıklığına neden olan Kurbağalıdere Köprüsü Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu (UTK) kararıyla yenileyecek." denildi.

Trafik akışı tek şerit gidiş tek şerit geliş olarak hizmet veren Kurbağalıdere Köprüsü 2 geliş 2 gidiş olarak yeniden yapılacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Fikirtepe'nin Salı Pazarı ve Kadıköy ile bağlantısını sağlayacak yeni köprünün 90 günde tamamlanarak Mart ayı sonunda hizmete alınması planlanıyor. Bu süre içinde araç trafiği Yıldırım Sokak üzerinden Hızırbey Caddesi ve Uzunçayır Yolu ile sağlanacak. Projeyle, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Alanında oturumun başlamasıyla oluşacak trafik sirkülasyonunun daha rahat sağlanması da hedefleniyor." 

ETİKETLER
kurbağlıdere
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • yavuz arslan 2 yıl önce Şikayet Et
  önce yanına yenisini yapın sonra eskisini yıkın.
  Cevapla
 • ismail 2 yıl önce Şikayet Et
  alt yapısını ıhaleye verdıgınız taseron fırma hızırbey caddesının aaglam olan su ve kanalızzasyon yagmursuyu gıderı ve yeralti haberlesme sıstemını tahrıp etdı ve oylece ustu kapatıldı yollar hala camur kıs geldı nasıl oluyorda hızırbey caddesıne trafıgı yonlendırıyorsunuz
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  yapmiskan 3 gidis gelis yapin sonucta Istanbul
  Cevapla
 • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  23 aralık cuma dıye bır gun yok bu sene
  Cevapla