"Çılgın Proje"de kritik karar yarın açıklanıyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Ocak Pazartesi günü “Kanal İstanbul Projesi”nde gelinen son durumu ve proje güzergahını resmen açıklayacak.

"Çılgın Proje"de kritik karar yarın açıklanıyor!
"Çılgın Proje"de kritik karar yarın açıklanıyor!
GİRİŞ 14.01.2018 16:18 GÜNCELLEME 14.01.2018 16:18
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin 2023 hedefi yolundaki dev projelerden biri olan Kanal İstanbul için kritik karar yarın açıklanıyor.

1/100 bin ölçekli güzergah ve rezerv yapı planı tamamlan Türkiye’nin yüz akı projesinin tüm ayrıntıları tek tek belirlendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Ocak Pazartesi günü "Çılgın Projede" gelinen son durumu ve proje güzergahını resmen açıklayacak.

HEDEF KAZMAYI BU YIL VURMAK

Bakan Arslan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise Kanal İstanbul Projesi'nde beş alternatif üzerindeki çalışmaları sona getirdikleri söylemişti.

Amaçlarının bu sene yap-işlet-devret, kamu-özel iş birliği karma modeliyle projenin ihale süreçlerini başlatarak, hem kanalı yapmak hem de kanal güzergahındaki çarpık yapılaşmayı kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ'den destek alarak çözmek olduğunu belirten Arslan, bu sene içinde kazmayı vurmayı hedeflediklerini de vurgulamıştı.

"DÜNYA ADINDAN BAHSEDECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu hafta başında AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "İnşallah bu yıl içerisinde onun da ihalesi yapılacak, dünyada adından bahsettirecek en önemli yatırımlardan biri olacak" ifadelerini kullanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • cevdet 1 yıl önce Şikayet Et
  kanal elektirik üretmeli zeminine akıntı ile elektirik üretecek altyapı yapılmalı
  Cevapla
 • Ahmet Talip 2 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul Boğazından daha da geniş olsun. K. Çekmece, Başakşehir, Arnavutköydeki mahalleler boğaz manzarasına kavuşsun prim yapsın.
  Cevapla
 • Gerçekler 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanal İstanbul'dan elektrik üretimi ne durumda ?
  Cevapla
 • Güzergah 2 yıl önce Şikayet Et
  Neden Büyükçekmece gölünden verilmedi de Küçükçekmece gölünden verildi acaba? Bunun açıklanması lazım. Büyük çekmece gölünden verilse daha kısa ve daha uygun bir güzergah çıkıyor haritaya göre...
  Cevapla
 • Ahmet Talip 2 yıl önce Şikayet Et
  Orası İstanbul merkeze uzak Tekirdağa daha yakın olduğu için.
  Cevapla
 • cevdet 2 yıl önce Şikayet Et
  kanal akıntıdan elektirik üretsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle