İzinler iptal oldu, yüzde 40 ucuzladı

Memurun izni kalktı, fırsat zammı yapan turizmci fiyatı düşürdü. Ege ve Akdeniz’de oteller yüzde 40 ucuzladı.

İzinler iptal oldu, yüzde 40 ucuzladı
İzinler iptal oldu, yüzde 40 ucuzladı
GİRİŞ 29.07.2016 15:21 GÜNCELLEME 29.07.2016 15:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Turizmde fiyat tarifesi, darbe girişiminin ardından değişti. Kamu çalışanlarının izinleri kaldırılırken, çok sayıda vatandaş da demokrasi nöbeti için evine döndü, turizmciler fiyat indirimine gitti. 

BODRUM'DA DA VAR

Talep yüksek olduğu için Temmuz ve Ağustos fiyatlarını yüksek belirleyen tesisler, geri adım atmak durumunda kaldı. Ege ve Akdeniz'deki turizm tesislerinde yüzde 40'a varan oranda indirim yapıldı. Boşalan odaları doldurmak için harekete geçen oteller, indirim kampanyalarını birbiri ardına duyurmaya başladı. Hatta pahalılığıyla adından söz ettiren ünlü tatil beldesi Bodrum'da da fiyatlar düştü. Lüks otellerde yüzde 40'a varan indirimler göze çarpmaya başladı. Darbe girişiminin ardından kamu çalışanlarının izinleri kaldırılırken, izinde olanların görevlerinin başına dönmeleri istenmişti. Çok sayıda vatandaş tatili kesip yaşadığı şehre döndü. Tatil beldelerinde yerli turist azalırken; darbe girişiminin hemen ardından duran yabancıların rezervasyonlarının yeniden yoğunlaştığı belirtildi.

YABANCI GELİYOR

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yusuf Hacısüleyman, darbe girişiminden sonraki birkaç gün rezervasyon iptalleri olduğunu, şu anda yurt dışından rezervasyon akışının yeniden başladığını kaydederek, "Demokrasi mitingleri dış basına çok olumlu yansıdı. Bu sayede misafirlerimiz ülkemizin güvenilir olduğunu ve her şeyin normal olduğunu algıladı" diye konuştu.

ETİKETLER
memur
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mehmet gün 4 yıl önce Şikayet Et
  hizmet bedeli ödemek istiyoruz ,rant bedeli değil,ederi 100 tl olan yere 400 tl ödemek anayilik,beni düşünmeyeni ben düşünmem inşallah tüm cebi dolmak bilmeyen aç gözlü otelciler batar
  Cevapla
 • H.B.V 4 yıl önce Şikayet Et
  Oteller zaten çok pahalıydı.. 3 kişilik bir Ailenin bir haftalığına 8.000 - 10.000 TL,ye Tatil olmaz .
  Cevapla
 • kizma birader 4 yıl önce Şikayet Et
  turizimciler bu izin konusunu hūkümet ile konuşması lazım hem kendi memfaatlerine hemde memurda izin yapsın turizim durdu gibi birseý bu aralar sektör tūkenmek üzere görüşün olumlu sonuç alabilirsiniz
  Cevapla