Almanların başka şansı yok!

Almanya- Türkiye krizinin gelecek yaz sezonunu nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Turizmciler Almanların Türkiye'den başka alternatifini olmadığını söylüyor.

Almanların başka şansı yok!
Almanların başka şansı yok!
GİRİŞ 07.03.2017 10:21 GÜNCELLEME 07.03.2017 10:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Turizmciler, Almanya ile yaşanan  gerginliğin kısa süreceği ve diplomatik yollarla aşılacağı umudunu taşıyor.

RAKİP ÜLKELERDEN MEMNUN KALMADILAR

Türkiye'deki tesislerin fiyat kalite oranı rakiplerinin üzerinde. Özellikle çocuklu Almanlar için Akdeniz ve Ege sahillerindeki tesisler çok cazip. Bu nedenle geçen yıl Türkiye'ye uğramayan Almanların pişman olduğunu aktaran turizmciler, krizin bu tecrübenin de etkisiyle derinleşmeyeceğini savunuyor.

Geçen hafta Almanya'da bulunan TUROFED Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, "2016 krizini aşmak için Alman meslektaşlarımızla omuz omuza verdik. Yeni bir kriz olursa onu da birlikte aşarız" dedi.

Almanya'daki turizmcilerin Türkiye dışında ülkeleri satsalar da Türkiye pazarını kaybetmemek için çalıştıklarını ifade eden Bülbüloğlu, "Risk de alıyorlar. Biz de onları heyecanlandırmaya çalışıyoruz. 2016 Almanya pazarı için kötü geçti. Biz 2017'yi Alman turizmcilerle birlikte kurtarmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

SEKTÖR UMUTLU

"Maalesef bazen siyaset bizim işimizi etkileyebiliyor" diyen TUROFED Başkanı Osman Ayık da kısa sürede gerginliğin aşılacağını düşünüyor. Almanların kin tutacağını sanmadığını ifade eden Ayık, diplomasiyle bu krizin aşılacağını kaydetti.

Almanya'nın Rusya gibi bir boykota girmeyeceğini düşünen TÜRSAB Genel Sekteri Çetin Gürcün ise "Çok yönlü ilişkilerimiz var. 3 milyon gurbetçimizin çoğu orda yaşıyor. İlişkilerin kısa sürede düzeleceğine inanıyorum" dedi.

Almanların Türkiye'yi sevdiklerini belirten Gürcün, 2016'da Türkiye'ye gelmediğine pişman olan bir Alman kesim olduğunu da hatırlattı. Siyasi tepki nedeniyle Türkiye'ye gelmeyecek kişi sayısının az olacağını savunan Gürcün, bu yıl Almanya pazarına karşı iyimser olduklarını dile getirdi.

KAYNAK: DÜNYA
YORUMLAR 2
  • Néysé ßoşvéR 5 yıl önce Şikayet Et
    biz vatan onlar turist derdinde
    Cevapla
  • HKE 5 yıl önce Şikayet Et
    türkiye den yurt dışına tatile gidenler az insan olsunda memleketteki güzel yerlerimizi gezsinler milliyetçilik lafla olmuyor böyle oluyor zor gunlerimizde vatana sahip cıkalım
    Cevapla