Hiçbir şey durduramadı! Türkiye açık ara lider

Rusya’da yapılan tatil rezervasyonlarının yüzde 50’si Türkiye’ye yapıldı.

Hiçbir şey durduramadı! Türkiye açık ara lider
Hiçbir şey durduramadı! Türkiye açık ara lider
GİRİŞ 12.04.2017 17:37 GÜNCELLEME 12.04.2017 17:43

Charter seferlerinin durdurulma ihtimaline yönelik basına yansıyan iddialara rağmen, Türkiye'nin Rusya'da turistlerin bir numaralı tatil seçeneği olmaya devam ettiği bildirildi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, Rusya'da yapılan tatil rezervasyonlarının yüzde 50'sinin Türkiye'ye yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, Rusya'nın charter seferlerini tekrar durdurabileceğine yönelik geçtiğimiz günlerde basına yansıyan iddiaların, Türkiye'ye yönelik ilgide önemli bir değişikliğe sebep olmadığı vurgulanırken, söz konusu iddialar sonrasında Türkiye tatilini değiştirmek isteyenlerin çok düşük bir seviyede kaldığı kaydedildi.

TÜRKİYE'Yİ 5 MİLYON RUS TURİSTİN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR

Rus medyasına geçtiğimiz günlerde yansıyan bazı haberlerde, Rusya Federal Hava Ulaşımı Kurumu'nun, ülkedeki havayolu şirketlerine Türkiye'ye charter uçuşlarının askıya alınabileceği uyarısı yaptığı iddia edilmişti.

Söz konusu iddialara yönelik Rusya'dan resmi bir açıklama yapılmazken, uzmanlar bu yıl Türkiye'yi 5 milyon Rus turistin ziyaret etmesini bekliyor.

KAYNAK: AA