Rusya'dan 18 ülke ile ilgili flaş karar!

Rusya Başbakanı Medvedev tarafından imzalanan kararnameye göre, Türkiye dahil 18 ülkenin vatandaşları Rusya'nın Vladivostok limanına vizesiz girebilecek

Rusya'dan 18 ülke ile ilgili flaş karar!
Rusya'dan 18 ülke ile ilgili flaş karar!
GİRİŞ 17.04.2017 16:19 GÜNCELLEME 17.04.2017 16:19
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Türkiye ile birlikte 18 ülkenin vatandaşlarının Rusya’nın uzak doğu bölgesine vizesiz seyahat edebilmesine olanak tanıyan kararnameyi imzaladı.

Rus hükümetinden yapılan açıklamada, Türkiye ile birlikte toplam 18 ülkenin vatandaşlarının, Rusya’nın uzak doğu bölgesinde yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilmesine yönelik kararnamenin Medvedev tarafından imzalandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, söz konusu ülkelerin vatandaşları artık Rusya’nın uzak doğu bölgesinde öncelikli rejimden faydalanabilecekler, iş adamları ve turistler artık bu bölgede Rusya’nın geleneksel vize prosedürlerinden muaf olacaklar.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkelerin vatandaşları bundan sonra internette oluşturulan site üzerinden gereken bilgileri girerek söz konusu bölgede yer alan Vladivostok limanından vizesiz giriş yapabilecekler.

Türkiye dışında Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, BAE, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşları Rusya’nın uzak doğu bölgesine vizesiz giriş yapabilecek diğer ülkeler arasında yer alıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • Yavuz 5 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye dışında Cezayir, Bahreyn....... diye yazılmaz. Yazım yanlışınız var. Türkiye ile birlikte Cezayir, Bahreyn......diye yazı devam eder.
  Cevapla
 • Oğuz 5 yıl önce Şikayet Et
  Zantu ve vazanya ya da vize yok
  Cevapla
 • selçuk 5 yıl önce Şikayet Et
  Turhal mı?
  Cevapla
 • mohikan 5 yıl önce Şikayet Et
  dedikleri yer zaten pasifik kıyısında gemici değilsen pek işin olmayacak bir yer
  Cevapla
 • Evet 5 yıl önce Şikayet Et
  sen git oraya medvedev!! biz ukraynaya gidioz canım hadeeee
  Cevapla
 • ekrem 5 yıl önce Şikayet Et
  Ben bu rusyanın ülkemize vizesiz girmesine karşıyım..biz bi müslüman ülkeyiz bu gevurcukların çok gelmesi demek toplumsal ahlakın yozlaşması anlamına gelir..
  Cevapla
 • nurettinokmen 5 yıl önce Şikayet Et
  Ekrem bey bir milleti bazı kişiler yüzünden tümden suçlamak ne dine ne insanlığa sığar. Ben Rusların aile bağlarının çok kuvvetli olduğunu biliyorum. Yakınımızda Rus gelini olanlar var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle