Elektronik vize uygulaması 1 Ağustos'ta başlıyor

Rusya, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 18 ülkenin vatandaşlarına Vladivostok Limanı'ndan elektronik vize ile Rusya'ya giriş uygulamasının 1 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.

Elektronik vize uygulaması 1 Ağustos'ta başlıyor
Elektronik vize uygulaması 1 Ağustos'ta başlıyor
GİRİŞ 08.06.2017 15:44 GÜNCELLEME 08.06.2017 15:44
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, 'Ülkelerin vatandaşlarının Vladivostok Limanı'ndaki kontrol noktalarından elektronik vize verme uygulamasına geçişin 1 Ağustos'ta başlaması planlanıyor' ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 18 ülkenin vatandaşlarına Vladivostok Limanı'ndan elektronik vize ile Rusya'ya giriş uygulamasının 1 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.

Moskova'da haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 18 ülkenin vatandaşlarının Vladivostok Limanı'ndaki kontrol noktalarından elektronik vize verme uygulamasına geçişin 1 Ağustos'ta başlamasının planlandığını söyledi.

Sputnik'e göre, uygulama kapsamında Türkiye, Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Suudi arabistan, Singapur, Tunus ve Japonyavatandaşlarına elektronik vize verileceğini kaydeden Zaharova, "ülkeye girişten 4 gün önce dışişleri bakanlığı sitesinden yapılan fotoğraflı başvurunun ardından onay alınması durumunda bu vizenin 30 gün geçerli olduğunu ve Rusya topraklarında 8 gün kalma imkânı verdiğini" söyledi.

YORUMLAR 3
 • Emre 5 yıl önce Şikayet Et
  gitmeyin abi ne gerek var ya balkanlara gidin mesela bosna*Hersek gibi hem helal gıda hem yakın hem ucuz hem tarih kültürümüz var
  Cevapla
 • laedri 5 yıl önce Şikayet Et
  aman ne güzel ne güzel biz kırk takla atalım aman gelsinler diye.. gerçi bize müstehak.
  Cevapla
 • Medusa 5 yıl önce Şikayet Et
  adamlar vizeyle vede taaa rusyanın en berbat yerinden kabul ediyor,bizde rus turistlere bardak,tabak taşıyalım hala güneyde
  Cevapla