Kurban Bayramı'nda 1 milyon turist beklentisi

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkmasının turizm sektörüne "ilaç gibi geldiğini" söyledi.

Kurban Bayramı'nda 1 milyon turist beklentisi
Kurban Bayramı'nda 1 milyon turist beklentisi
GİRİŞ 16.08.2017 12:49 GÜNCELLEME 16.08.2017 12:49
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin  sektöre bayram bereketi yaşatacağını belirtti. 

Kararın açıklandığı saatten itibaren rezervasyonlarda hareketliliğin  başladığını kaydeden İşler, gelecek hafta bu hareketliliğin daha da artacağını,  Ege'deki birçok merkezde doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaşmasını  beklediklerini dile getirdi.
 
İşler, şöyle konuştu:
 
"Tatilin 10 güne çıkmasıyla 1 milyona yakın vatandaşımızın tatil  yapacağını ve 1 milyar liraya yakın bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz.  Rusya'yla krizin aşılmasıyla Antalyabölgesi eski günlerine dönmüştür. İç  pazardaki talepler Antalya'dan Ege kıyılarına doğru kayıyor. Tatilin 10 gün ilan  edilmesiyle insanlar hem ailesiyle bayramlaşacak hem kurbanını kesecek hem de  tatilini yapabilecek."
 
Esnaf da yararlanacak
 
Çeşme Otelciler Birliği Başkanı (ÇEŞTOB) Veysi Öncel de bayram  tatilinin 10 güne çıkmasıyla ilçedeki tesislerde rezervasyon hareketliliği  yaşandığını dile getirdi.
 
Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, zor  geçen bir sezonda oteller için alınan kararın son derece olumlu olduğunu, bu  karardan esnafın da istifade edeceğini bildirdi.
 
Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ise hükümetin aldığı kararı  mutlulukla karşıladıklarını vurgulayarak, "Bu tatil, turizmciler adına son can  suyu olacaktır. Bundan da turizmciler, özellikle de otelciler ciddi bir şekilde  faydalanacaktır. Bu kararı alan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Gerek ülke  ekonomisini gerekse de ilçemizin ekonomisini ciddi oranda etkileyecektir." diye  konuştu.
 
Cengiz, şu anda otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 80 civarında  olduğunu, bugünden itibaren tüm otellerin kapasitelerinin tamamını doldurmalarını  beklediklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ETİK
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • özel kalem 3 yıl önce Şikayet Et
    insaallah o bir milyon turist kendi halkimiz olur.
    Cevapla