Tatil uzadı, biletler tükenme noktasına geldi

Bayram tatilini memleketlerinde ve tatilde geçirmek isteyen vatandaşların, şimdiden biletlerini almasıyla birlikte otobüs biletleri tükenme aşamasına geldi

Tatil uzadı, biletler tükenme noktasına geldi
Tatil uzadı, biletler tükenme noktasına geldi
GİRİŞ 20.08.2017 15:46 GÜNCELLEME 20.08.2017 15:46

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasıyla birlikte otobüs firmalarının yüzü güldü. Şimdiden otobüslerde doluluk oranları yüzde yüze yaklaştı.  

Kurban Bayramı tatilinin Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkarılmasıyla Elazığ’da vatandaşların bilet talebinin artması otobüs firmalarını sevindirdi. Bazı vatandaşlar biletlerini otogara gelerek temin ederken, bazı vatandaşlar ise telefon veya internet yoluyla biletlerini şimdiden satın almaya başladı. Yoğunluktan dolayı biletleri tükenmek üzere olan firmalar ise ek seferler düzenleyerek vatandaşların il dışına çıkma talebini karşılamanın planını yapıyor.
 
Bayram tatilinin uzamasıyla işlerinde yoğunluk oluştuğunu belirten otobüs firmasında çalışan Mustafa Gülnaroğlu, “Bayram dolayısıyla bize gelen ve giden yolcularda talep var. Bizim de telefonlarla günümüz yoğun geçiyor. Şu anda işlerimizden memnunuz. Yolcu durumu olarak iyi durumdayız ve yolcu sayımızda artış var. Bayram tatilinin 10 gün olması ve Türk töresinde bireylerin bayramları ailesinin yanından geçirmesinden dolayı yoğunluk oluştu” dedi.
 
Hareketli bir sezon yaşadıklarını dile getiren otobüs firma yetkilisi Yüksel Yüce ise, “Bayramlar gelince yoğunluk artıyor ama şu anda bize büyükşehirlerden yolcu daha fazla geliyor. Bizden büyükşehirlere gidiş pek fazla olmuyor ama bayramlarda hemşehrilerimiz ilimize geliyor. Bayram dönüşünde de biz buradan götürüyoruz. Bayramlar gelince ek servisler kaldırmak gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
Bayram tatilinin 10 güne çıkmasının işlerinde hareketliliğe neden olduğunu aktaran otobüs firma yetkilisi Rıdvan Gezen ise, geçmişe oranla işlerinin daha iyi olduğunu söyledi.

ETİKETLER
Otobüs bileti
YAZDIR